OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Nový objektiv Leica a upgrade dalších čtyř pro Panasonic

S příchodem nového fotoaparátu nejvyšší třídy Panasonic GH5 bylo představeno i pět nových objektivů.

15.1.2017 | Rubrika: Home

Canon v Las Vegas

Tentokrát se podíváme na prezentaci Canonu a jeho čtyř kompaktů. Jeden je OK a tři nikoliv.

6.1.2017 | Rubrika: Home

Veletrh CES 2017: Další novinky Panasonic

Na veletrhu CES v Las Vegas představila firma Panasonic další novinky. Jednu malou bezzrcadlovku a ultrazoom.

6.1.2017 | Rubrika: Home

Veletrh CES 2017: Panasonic GH5 - nová vlajková loď

Na světového veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky CES v Las Vegas firma Panasonic představila novinky. Tady je ta nejvýznamnější. Nejvyšší model Panasonic GH5.

 

6.1.2017 | Rubrika: Home

Nový outdoorový fotoaparát: Fujifilm FinePix XP120

Společnost FUJIFILM představuje nový model FinePix XP120. Je vodotěsný, nárazuvzdorný a odolný proti mrazu. Ergonomie je přizpůsobená náročným podmínkám.

5.1.2017 | Rubrika: Home

Vlajkové lodě Fujifilmu v novém kabátě

Společnost FUJIFILM oznámila, že rozšiřuje modelovou řadu fotoaparátu X-Pro 2  o grafitové provedení a X-T2 o grafitově stříbrnou variantu. K Fujifilmům to sedí. Jsou to nejen vynikající fotoaparáty, ale i stylové kousky.

5.1.2017 | Rubrika: Home

Fotografická technika roku 2016: Snímač APS-C v nové kvalitě

V uplynulém roce 2016 došlo k zajímavému posunu v kvalitě dvou nebo třech fotoaparátů se snímačem APS-C. Nedávno nemyslitelné srovnávání kvality snímku ze snímače velikosti APS-C s nedotknutelným Full-frame se stalo realitou.

3.1.2017 | Rubrika: Home

Jak fotografovat ohňostroj

Za dva dny je Silvestr a to je vynikající příležitost pro působivé fotografie ohňostrojů. Je to hodně specifická disciplína. Pokud nebudete dodržovat osvědčená pravidla, snímky budou pravděpodobně nepovedené. Jaká pravidla to jsou? 

29.12.2016 | Rubrika: Home

Jak fotografujeme na sněhu

Z pohledu expozice je fotografování na sněhu poněkud náročnější a má některá specifika. Bí­lé plo­chy a kon­trast způ­so­bu­jí nepřesnosti z pohledu ja­sů i ba­rev a je­jich zaznamenání fotoaparátem.  

27.12.2016 | Rubrika: Home

Na Vánoce posviťte si na emoce

Vánoce nabízejí mnoho příležitostí k úchvatným snímkům. Zachytit atmosféru u vánočního stromečku je téměř povinností každého, kdo vlastní fotoaparát. Jak na to?

19.12.2016 | Rubrika: Home

Kalendář Pirelli 2017 - přirozená krása

Julianne Moore, Uma Thurman, Nicole Kidman a ostatní herečky jsou na fotografiích s neuspořádanými vlasy, s neskrývanými vráskami či dekou přes ramena nebo v roláku. Výrazy žen jsou přirozené, plné životních zkušeností a emocí.

9.12.2016 | Rubrika: Home

Zoner Photo Studio X: Velká aktualizace

Společnost Zoner představila pro svůj fotografický software Zoner Photo Studio X velkou aktualizaci. Přitom uběhlo 77 dní od uvedení přelomového Studia X. Nejedná se o aktualizaci pro aktualizaci, ale fakt o zásadní změny.

6.12.2016 | Rubrika: Home

FUJIFILM X-A10

Společnost Fujifilm dnes představila nový fotoaparát FUJIFILM X-A10. Jedná se o lehkou, stylovou bezzrcadlovku, která je ideální volbou pro první fotoaparát s výměnnými objektivy. Konstrukce přístroje a některé funkce jsou přizpůsobeny oblíbeným selfie snímkům pro ty, kteří se nespokojí s jejich kvalitou z telefonu.

1.12.2016 | Rubrika: Home

Fotografování v interiéru aneb Jak jsem fotil Teplický Cimes

Pro Spolek Ulpan Teplice jsem fotografoval Teplický Cimes 2016. To obnášelo v listopadu 2016 deset představení v podobě přednášek, koncertů, kina a dramatických děl během 18 dní. Téma fotografování v interiéru jsem tam uplatnil ve všech podobách a o to se dnes chci s vámi podělit.

27.11.2016 | Rubrika: Home

Jak zobrazit pohyb na fotografii

U fotografie se dá zdůraznit pohyb pouze implicitně, na rozdíl od videa, kde je jasně viditelný. Jak to tedy udělat, aby byl pohyb na fotografii zřejmý? Máte na to některé výrazové prostředky. Které to jsou?

23.11.2016 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy