OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Humans of aneb Portrétní fotografie v exteriéru

V půlce září 2016 jsem spustil projekt Humans of North Bohemia, kde zachycuji snímky lidí ze severu Čech doplněné o jejich příběhy, myšlenky a názory. Po fotografické stránce se jedná o portrét v exteriéru, který má ale určitá specifika. Která to jsou?

12.3.2017 | Rubrika: Home

Pět začátečnických chyb při fotografování

K napsání článku mě přiměly dotazy začínajících fotografů. Pokusím se tedy zformulovat pět základních pravidel, při jejichž dodržování se začátečník okamžitě dostane o třídu výš a sníží odpad.

3.3.2017 | Rubrika: Home

Ohlédnutí za World Press Photo - nejlepší snímky z roku 2016

Ceny v prestižní soutěži novinářské fotografie World Press Photo 2017 za snímky z roku 2016 byly uděleny. Vyhrála fotografie vraha ruského velvyslance. V kategorii sportovní reportáže byl oceněn druhým místem český fotograf Michael Hanke.

27.2.2017 | Rubrika: Home

Sigma Art: 4 nové objektivy

Společnost Sigma rozšířila svou veleúspěšnou řadu objektivů nejvyšší třídy o čtyři novinky. Dalo by se říci o čtyři lahůdky. Všechny jsou určeny zatím pro bajonety Canon EF, Nikon F (FX), Sigma SA.

21.2.2017 | Rubrika: Home

Další objektiv Yongnuo: Tentokrát YN 85 mm F1,8

Čínská společnost Yongnuo představila další z objektivů. Tentokrát se jedná o portrétní sklo 85 mm F1,8 pro plnoformátové zrcadlovky Canon a Nikon.

20.2.2017 | Rubrika: Home

Nikon hodil své prémiové kompakty přes palubu

Před necelým rokem byly uvedeny na trh tři nové prémiové kompakty Nikon DL. Od té doby se ovšem nedostaly na trh, což je dost neobvyklé. Nyní společnost Nikon oficiálně ohlásila zrušení této řady. Kde se stala chyba?

14.2.2017 | Rubrika: Home

Král portrétních objektivů byl korunován

Nejlepší portrétní objektiv s cenou 30 990 Kč porazil Zeiss Otus za 104 990 Kč, který dosud vedl ve své třídě. 

10.2.2017 | Rubrika: Home

Tři novinky od Sony: Dva objektivy a blesk

Řada 7 plnoformátových bezzrcadlovek Sony je úspěšná, proto se o ní firma velmi dobře stará. Dostatek kvalitních objektivů a dalšího příslušenství je předpokladem pro další rozvoj. Tomu odpovídá i uvedení dvou portrétních objektivů a systémového blesku.

8.2.2017 | Rubrika: Home

Dva nové objektivy Tamron

Tamron představil inovované verze svých stávajících objektivů. Jedná se o klasický světelný teleobjektiv a širokoúhlé sklo pro APS-C snímače.

7.2.2017 | Rubrika: Home

Fotografoval jsem na castingu Česká Miss 2017: Blesk odrazem

Vedle reportérských povinností jsem se zaměřil pro tento článek na způsob fotografování při castingu Česká Miss v Mostě. Přivedla mě k tomu mimořádná fotografická situace. V OC Central Most byl světle šedý, hladký strop vzdálený asi 5 m od podlahy. Nazval bych to sen fotografa proto, že jsem mohl bez omezení použít blesk odrazem.

4.2.2017 | Rubrika: Home

Čekání na Godota

Tak čekáme a čekáme na Canon 6D Mark II. Předchůdce, Canon 6D byl představen na veletrhu Photokina v září 2012. Uběhlo dlouhých 4 a půl roku a očekávaný nástupce nikde. Konkurence už je jinde a Canon ani nenaznačuje.

30.1.2017 | Rubrika: Home

Tajemství nového fotoaparátu Pentax KP

Kompaktní zrcadlovka v retro stylu se odlišuje od zavedených Canonů a Nikonů v pozitivním smyslu jak v technických specifikacích, tak v ovladatelnosti, ergonomii a designu. Navíc může zatopit i bezzrcadlovkám.

26.1.2017 | Rubrika: Home

Nová zrcadlovka: Pentax KP

Ricoh Pentax zítra představí novou pokročilou zrcadlovku ve třídě APS-C. Pentax KP bude přímým konkurentem zavedených fotoaparátů Canon 7D Mark II a Nikon D7200, které jsou však podstatně větší.

25.1.2017 | Rubrika: Home

Fujifilm představil další novinky

Společnost Fujifilm jede a evidentně se jí daří, což je vidět na rychlosti zavádění nových výrobků a technologií.   

19.1.2017 | Rubrika: Home

Leica M10: Nový snímač a štíhlé tělo

Nový přírůstek Leica M10 navazuje na bezzrcadlovku s optickým průhledovým hledáčkem M9 a má mnohá vylepšení. Protože je to designový kousek je tenčí, hezčí a drahý.

19.1.2017 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy