OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Nový superzoom: Canon PowerShot SX730 HS

Společnost Canon rozšiřuje svoji sérii kompaktů PowerShot SX, které jsou charakteristické velkým rozsahem ohniskových vzdáleností zoomů. Nový PowerShot SX730 HSje výkonným kapesním ultrazoomem.  

7.4.2017 | Rubrika: Home

Sankt-Petěrburg: Pouliční život

Groteskní, smutné i tragické se ve snímcích Alexandera Petrosyana nějak propojuje. Nutno dodat, že Ruská města a Ruská duše je ideální kombinací pro takové snímky. To nic nemění na tom, že nejdůležitějším aspektem street fotografie je vytříbené fotografické oko a schopnost vnímat rytmus místa.

5.4.2017 | Rubrika: Home

Nový fotoaparát Fujifilm Instax 9

Instantní fotoaparát je takový, který vám po expozici vydá hotovou fotografii v papírové podobě. Takový je nový Fujifilm Instax 9 jako pokračovatel úspěšného modelu Instax 8.

29.3.2017 | Rubrika: Home

Photoshopu neutečeš

Profesionální a pokročilí amatérští fotografové si dříve nebo později pořídí Photoshop CC, respektive službu Adobe Creative Cloud - Fotografování, která zahrnuje aplikace Photoshop CC (Photoshop + Bridge) a Lightroom CC.

24.3.2017 | Rubrika: Home

Sigma 135mm F1.8 DG HSM Art: Známe už cenu

Nekompromisní světelný teleobjektiv od Sigmy z hvězdné série Art už má svoji cenu. Společně s dalšími novinkami jsem vám ho představil a slíbil jsem, že cenu uvedu, co nejdříve to bude možné. Je to hodně nebo málo?

19.3.2017 | Rubrika: Home

Humans of aneb Portrétní fotografie v exteriéru

V půlce září 2016 jsem spustil projekt Humans of North Bohemia, kde zachycuji snímky lidí ze severu Čech doplněné o jejich příběhy, myšlenky a názory. Po fotografické stránce se jedná o portrét v exteriéru, který má ale určitá specifika. Která to jsou?

12.3.2017 | Rubrika: Home

Pět začátečnických chyb při fotografování

K napsání článku mě přiměly dotazy začínajících fotografů. Pokusím se tedy zformulovat pět základních pravidel, při jejichž dodržování se začátečník okamžitě dostane o třídu výš a sníží odpad.

3.3.2017 | Rubrika: Home

Ohlédnutí za World Press Photo - nejlepší snímky z roku 2016

Ceny v prestižní soutěži novinářské fotografie World Press Photo 2017 za snímky z roku 2016 byly uděleny. Vyhrála fotografie vraha ruského velvyslance. V kategorii sportovní reportáže byl oceněn druhým místem český fotograf Michael Hanke.

27.2.2017 | Rubrika: Home

Sigma Art: 4 nové objektivy

Společnost Sigma rozšířila svou veleúspěšnou řadu objektivů nejvyšší třídy o čtyři novinky. Dalo by se říci o čtyři lahůdky. Všechny jsou určeny zatím pro bajonety Canon EF, Nikon F (FX), Sigma SA.

21.2.2017 | Rubrika: Home

Další objektiv Yongnuo: Tentokrát YN 85 mm F1,8

Čínská společnost Yongnuo představila další z objektivů. Tentokrát se jedná o portrétní sklo 85 mm F1,8 pro plnoformátové zrcadlovky Canon a Nikon.

20.2.2017 | Rubrika: Home

Nikon hodil své prémiové kompakty přes palubu

Před necelým rokem byly uvedeny na trh tři nové prémiové kompakty Nikon DL. Od té doby se ovšem nedostaly na trh, což je dost neobvyklé. Nyní společnost Nikon oficiálně ohlásila zrušení této řady. Kde se stala chyba?

14.2.2017 | Rubrika: Home

Král portrétních objektivů byl korunován

Nejlepší portrétní objektiv s cenou 30 990 Kč porazil Zeiss Otus za 104 990 Kč, který dosud vedl ve své třídě. 

10.2.2017 | Rubrika: Home

Tři novinky od Sony: Dva objektivy a blesk

Řada 7 plnoformátových bezzrcadlovek Sony je úspěšná, proto se o ní firma velmi dobře stará. Dostatek kvalitních objektivů a dalšího příslušenství je předpokladem pro další rozvoj. Tomu odpovídá i uvedení dvou portrétních objektivů a systémového blesku.

8.2.2017 | Rubrika: Home

Dva nové objektivy Tamron

Tamron představil inovované verze svých stávajících objektivů. Jedná se o klasický světelný teleobjektiv a širokoúhlé sklo pro APS-C snímače.

7.2.2017 | Rubrika: Home

Fotografoval jsem na castingu Česká Miss 2017: Blesk odrazem

Vedle reportérských povinností jsem se zaměřil pro tento článek na způsob fotografování při castingu Česká Miss v Mostě. Přivedla mě k tomu mimořádná fotografická situace. V OC Central Most byl světle šedý, hladký strop vzdálený asi 5 m od podlahy. Nazval bych to sen fotografa proto, že jsem mohl bez omezení použít blesk odrazem.

4.2.2017 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy