OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Jak zobrazit pohyb na fotografii

U fotografie se dá zdůraznit pohyb pouze implicitně, na rozdíl od videa, kde je jasně viditelný. Jak to tedy udělat, aby byl pohyb na fotografii zřejmý? Máte na to některé výrazové prostředky. Které to jsou?

23.11.2016 | Rubrika: Home

Vánoce se blíží - rychlý způsob jak vybrat fotoaparát

Když kupujete fotoaparát, je to radost i starost. Budu mít nový přístroj, ale vyberu dobře? Pojďme očistit vlastnosti fotoaparátu od balastu a jít na dřeň. Fotoaparát má produkovat technicky kvalitní fotografie a to je závislé na překvapivě málo parametech.

13.11.2016 | Rubrika: Home

Nová zrcadlovka Nikon D5600

Dnes představená zrcadlovka Nikon D5600 má nemnoho inovací, ale něco přece. Jedná se však o vynikající vstupní fotoaparát mezi zrcadlovky, ale i spolehlivý přístroj pro rodinné fotografování nebo cestování.

10.11.2016 | Rubrika: Home

Je výhodnější koupit objektiv nebo fotoaparát v Drážďanech?

Před dvěma dny jsem se rozhodl jet do Drážďan a porovnat ceny objektivů a fotoaparátů ve dvou největších prodejnách Media Markt a Saturn s cenami našeho největšího prodejce fotografické techniky. Výsledky jsou překvapivé.

6.11.2016 | Rubrika: Home

Vyhrajte nový Zoner Photo Studio X

K radosti nás fotografů se editor fotografií Zoner Photo Studio X nyní dostal mezi světovou elitu v oboru. Vyhrajte jej odpovědí na jednu otázku.

3.11.2016 | Rubrika: Home

Yongnuo uvádí další klon objektivu Canon za třetinovou cenu

Yongnuo je čínská společnost, která vyrábí také objektivy. Světe div se, jsou k nerozeznání od Canonů. Tedy rozeznají se podle ceny.

2.11.2016 | Rubrika: Home

Základní pravidla fotografování podzimu

Podzimní příroda, její hra barev a světlo, to jsou každým rokem výzvy pro fotografy. Na podzim najdete inspiraci a fotografické příležitosti v exteriérech všude kolem sebe.

31.10.2016 | Rubrika: Home

Nový fotoaparát Sony A99 ll: Výroba nestačí pokrýt poptávku

Není to DSLR zrcadlovka s optickým hledáčkem a sklopným zrcátkem. Není to ani CSC bezzrcadlovka bez zrcátka a s elektronickým hledáčkem. Je to SLT zrcadlovka, která má nesklopné, polopropustné zrcátko a elektronický hledáček. Pojďme si to upřesnit.

27.10.2016 | Rubrika: Home

Nový Nikkor AF-S 70-200 f/2,8 E FL ED VR

Objektiv s rozsahem ohnisek 70 až 200 mm a světelností F/2.8 je klasické reportérské vybavení pro fotoaparáty se snímačem až velikosti full frame. V novém telezoomu od Nikonu jsou uplatněny všechny nejnovější technologie.

20.10.2016 | Rubrika: Home

Humans of North Bohemia

Na webu Foto mánie přibyla v horní liště vpravo záložka Humans of North Bohemia. O co se jedná? Je to kombinace fotografické a publicistické práce. 

18.10.2016 | Rubrika: Home

Základy kompozice VI: Minimalistická kompozice

Známá poučka „odstraňte ze záběru vše nepotřebné“ dovedená do extrému vede k minimalistické kompozici. Výsledkem mohou být nekonvenční fotografie lahodící oku. Jak na to?

14.10.2016 | Rubrika: Home

Novinky od Sony: A6500 a Cyber-shot RX100 V

Dvanáct dní po Photokině uvádí Sony dva zajímavé fotoaparáty. Vycházejí z osvědčených modelů, ale nejde o změny kosmetické. Jsou jimi systémový kompakt A6500 a kompakt s pevným objektivem Cyber-shot RX100 V. Oba fotoaparáty jsou špičkou ve své třídě.

8.10.2016 | Rubrika: Home

Významná vylepšení pro FUJIFILM X-Pro2: Nový firmware 2.0

X-Pro2 je vlajkovou lodí Fujifilmu a pozoruhodným fotoaparátem. Necelých devět měsíců od uvedení na trh dostal 20 vylepšení v podobě firmware 2.0. Nejedná se jenom o změny kosmetické. Některé jsou zásadní pro funkčnost přístroje. 

7.10.2016 | Rubrika: Home

Tři nové objektivy Voigtländer

Voigtländer je významná společnost se sídlem v německém Braunschweigu, která vyrábí vynikající objektivy a jiné optické výrobky. Její jsou tři nové objektivy, které představila.

6.10.2016 | Rubrika: Home

Tajemství ranního světla městské krajiny

Ráno vám ukáže město úplně jinak. Jiní jsou ráno i lidé ve městě, kterých není mnoho. Vstávat brzy je otrava, ale pro neobvyklé snímky města je to nutné a vyplatí se to.

30.9.2016 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy