OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Tajemství nového fotoaparátu Pentax KP

Kompaktní zrcadlovka v retro stylu se odlišuje od zavedených Canonů a Nikonů v pozitivním smyslu jak v technických specifikacích, tak v ovladatelnosti, ergonomii a designu. Navíc může zatopit i bezzrcadlovkám.

26.1.2017 | Rubrika: Home

Nová zrcadlovka: Pentax KP

Ricoh Pentax zítra představí novou pokročilou zrcadlovku ve třídě APS-C. Pentax KP bude přímým konkurentem zavedených fotoaparátů Canon 7D Mark II a Nikon D7200, které jsou však podstatně větší.

25.1.2017 | Rubrika: Home

Fujifilm představil další novinky

Společnost Fujifilm jede a evidentně se jí daří, což je vidět na rychlosti zavádění nových výrobků a technologií.   

19.1.2017 | Rubrika: Home

Leica M10: Nový snímač a štíhlé tělo

Nový přírůstek Leica M10 navazuje na bezzrcadlovku s optickým průhledovým hledáčkem M9 a má mnohá vylepšení. Protože je to designový kousek je tenčí, hezčí a drahý.

19.1.2017 | Rubrika: Home

Nový objektiv Leica a upgrade dalších čtyř pro Panasonic

S příchodem nového fotoaparátu nejvyšší třídy Panasonic GH5 bylo představeno i pět nových objektivů.

15.1.2017 | Rubrika: Home

Canon v Las Vegas

Tentokrát se podíváme na prezentaci Canonu a jeho čtyř kompaktů. Jeden je OK a tři nikoliv.

6.1.2017 | Rubrika: Home

Veletrh CES 2017: Další novinky Panasonic

Na veletrhu CES v Las Vegas představila firma Panasonic další novinky. Jednu malou bezzrcadlovku a ultrazoom.

6.1.2017 | Rubrika: Home

Veletrh CES 2017: Panasonic GH5 - nová vlajková loď

Na světového veletrhu spotřební a výpočetní elektroniky CES v Las Vegas firma Panasonic představila novinky. Tady je ta nejvýznamnější. Nejvyšší model Panasonic GH5.

 

6.1.2017 | Rubrika: Home

Nový outdoorový fotoaparát: Fujifilm FinePix XP120

Společnost FUJIFILM představuje nový model FinePix XP120. Je vodotěsný, nárazuvzdorný a odolný proti mrazu. Ergonomie je přizpůsobená náročným podmínkám.

5.1.2017 | Rubrika: Home

Vlajkové lodě Fujifilmu v novém kabátě

Společnost FUJIFILM oznámila, že rozšiřuje modelovou řadu fotoaparátu X-Pro 2  o grafitové provedení a X-T2 o grafitově stříbrnou variantu. K Fujifilmům to sedí. Jsou to nejen vynikající fotoaparáty, ale i stylové kousky.

5.1.2017 | Rubrika: Home

Fotografická technika roku 2016: Snímač APS-C v nové kvalitě

V uplynulém roce 2016 došlo k zajímavému posunu v kvalitě dvou nebo třech fotoaparátů se snímačem APS-C. Nedávno nemyslitelné srovnávání kvality snímku ze snímače velikosti APS-C s nedotknutelným Full-frame se stalo realitou.

3.1.2017 | Rubrika: Home

Jak fotografovat ohňostroj

Za dva dny je Silvestr a to je vynikající příležitost pro působivé fotografie ohňostrojů. Je to hodně specifická disciplína. Pokud nebudete dodržovat osvědčená pravidla, snímky budou pravděpodobně nepovedené. Jaká pravidla to jsou? 

29.12.2016 | Rubrika: Home

Jak fotografujeme na sněhu

Z pohledu expozice je fotografování na sněhu poněkud náročnější a má některá specifika. Bí­lé plo­chy a kon­trast způ­so­bu­jí nepřesnosti z pohledu ja­sů i ba­rev a je­jich zaznamenání fotoaparátem.  

27.12.2016 | Rubrika: Home

Na Vánoce posviťte si na emoce

Vánoce nabízejí mnoho příležitostí k úchvatným snímkům. Zachytit atmosféru u vánočního stromečku je téměř povinností každého, kdo vlastní fotoaparát. Jak na to?

19.12.2016 | Rubrika: Home

Kalendář Pirelli 2017 - přirozená krása

Julianne Moore, Uma Thurman, Nicole Kidman a ostatní herečky jsou na fotografiích s neuspořádanými vlasy, s neskrývanými vráskami či dekou přes ramena nebo v roláku. Výrazy žen jsou přirozené, plné životních zkušeností a emocí.

9.12.2016 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy