OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Home

Cena nového objektivu Sigma 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports

Koncem září představila Sigma na veletrhu Photokina své nové objektivy. Jedním z nich byl i špičkový 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports. Společnost Sigma včera oznámila cenu. Poměr cena/výkon je vynikající.

12.12.2018 | Rubrika: Home

Nejlepší fotoaparáty a objektivy roku 2018 podle odborníků

Internetový magazín Digital Photography Review je nejnavštěvovanějším a také nejrespektovanějším informačním kanálem v oboru digitální fotografie. Každoročně tým pracovníků DPReview hodnotí nejlepší výrobky roku v oboru. Je jisté, že takové hodnocení má vysokou vypovídající hodnotu a je prosto vlivu výrobců nebo nekompetentnosti hodnotitelů.

4.12.2018 | Rubrika: Home

Nová Leica D-Lux 7 = Panasonic Lumix LX100 II + 5800 Kč

Nový fotoaparát Leica D-Lux 7 je fotoaparát pro snoby. Proč tak příkré slovo? Protože nová Leica je totožný fotoaparát jako Panasonic LumixLX100 II, na kterém je namalován červený kroužek s nápisem Leica (kdysi slavný Red Dot), tak typický pro tuto značku. Kolik stojí Red Dot? 

24.11.2018 | Rubrika: Home

Vybíráme nejlepší malý a dobrý fotoaparát za slušné peníze

Parametry hledaného fotoaparátu jsem zvolil takové, aby byl jasnou konkurencí nejlepším fotoaparátům ve smartphonech. Proto se musí jednat o nejlepší malý a dobrý fotoaparát za slušné peníze.

18.11.2018 | Rubrika: Home

Ceny dvou objektivů Sigma uvedených na veletrhu Photokina

Sigma nyní oznámila ceny dvou světelných objektivů, které představila na veletrhu Photokina v září tohoto roku. Jedná se o 40 mm F1.4 DG HSM Art a 56 mm F1,4 DC DN.

4.11.2018 | Rubrika: Home

Další atak smartphonů Samsung na fotoaparáty

Samsung vyklidil pole v oblasti fotoaparátů, ale nikoli v kategorii zaznamenání obrazu. Nové technologie v konstrukci snímačů určených do telefonů jsou velmi přesvědčivé a také perspektivní.

1.11.2018 | Rubrika: Home

Nové CSC Nikon a Canon a jejich mouchy (na vychytání)

Nové Nikony Z a Canon EOS R si budou muset svoje první krůčky v segmentu plnoformátových bezzrcadlovek odbýt. Ceny nasadily dost sebevědomě asi s ohledem na názvy svých firem, ale už z prvních nezávislých testů a zkušeností je jasné, že vychytávat mouchy bude nutné.

26.10.2018 | Rubrika: Home

Adobe Lightroom – co byste měli vědět

Adobe Lightroom je úžasný, propracovaný nástroj pro fotografy. Je trochu svérázný, ale logickýKdyž využijete jeho možnosti, tak je editace a kategorizace vašich fotografií rychlá, přesná a bezpečná. Uvádím některé hmaty, které jsou důležité a nemusíte na ně přijít nikdy. 

13.10.2018 | Rubrika: Home

Další instantní fotoaparát Instax SQUARE SQ20

Systém od Fujifilmu Instax Square spojuje analogovou a digitální fotografii. Fotografie se ukládají v digitální podobě do fotoaparátu nebo na paměťovou kartu a je na vás, které si ihned vytisknete v papírové podobě přímo z fotoaparátu.

27.9.2018 | Rubrika: Home

Panasonic předvedl full frame Lumix S1 a S1R

Dneska společnost Panasonic na tiskové konferenci v rámci veletrhu Photokina oficiálně představila dvě bezzrcadlovky s velikostí snímače full frame. Panasonic Lumix S1 a S1R se mají dostat do prodeje na jaře 2019.

25.9.2018 | Rubrika: Home

Nový ultrazoom Canon PowerShot SX70 HS

Kompakty s malými snímači a pevnými objektivy jsou už dávno minulostí díky fotografujícím telefonům. Přesto zákazníci stále akceptují ultrazoomy, tedy kompakty s velmi malým snímačem a navíc pochybným objektivem. K čemu jsou dobré?

23.9.2018 | Rubrika: Home

Nový objektiv Sony FE 24mm F1.4 G Master

Objektivy Sony řady GM jsou známé svým výkonem a precizním provedením. Tak je to i tohoto nového skla, ale je tu ještě něco unikátního.

21.9.2018 | Rubrika: Home

Úvaha nad novými bezzrcadlovkami

Teď začnmezi Canonem, Nikonem a Sony mazec. První dva jmenovaní ovládali dlouhou dobu trh s plnoformátovými fotoaparáty, ale zrcadlovkami. Dlouho váhali s novou, modernější CSC technologií a „vetřelec“ Sony jim utekl o tři koňské délky.

13.9.2018 | Rubrika: Home

Nový Fujifilm X-T3

Nejvyšší řada CSC fotoaparátů Fujifilm se snímači velikosti APS-C má nového lídra. Je jím Fujifilm X-T3, který je pokračovatelem modelu X-T2. Změny jsou zásadní směrem k vyšším cílům.

6.9.2018 | Rubrika: Home

Canon EOS R – nová plnoformátová bezzrcadlovka

Nová bezzrcadlovka od Canonu je tady. Po čtrnácti dnech od uvedení Nikonu Z6 a Z7 přišel Canon s očekávaným CSC full frame EOS R. Tak tu máme společně se Sony Alpha 7 (9) tři krále.  

5.9.2018 | Rubrika: Home

Oblíbené odkazy