OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Editujeme

Editujeme

Adobe Lightroom CC: Retušování

Adobe Lightroom CC je mým oblíbeným editorem fotografií. Provedu vás nástrojem Spot Removal. Po evolučních změnách je schopným, rychlým a intuitivním nástrojem pro retušování, respektive pro nahrazení vybraných prvků v obraze prvky jinými.

5.4.2018 | Rubrika: Editujeme

Nový Photoshop Elements a Premiere Elements: Čelem k masám

Jako vždy na podzim představila společnost Adobe nejnovější fotografický program Adobe Photoshop Elements 2018 a také Premiere Elements 2018, který je určen na tvorbu videa. Levnější produktová řada Elements je opět silnější se zaměřením na umělou inteligenci.

5.10.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Vyvážení bílé v souvislostech

Vyvážení bílé je proces, který spočívá v určení, které pasáže fotografie by měly mít neutrální barvy (šedé) a následném nastavení, aby to tak bylo. Někdy je lepší posun k teplejším nebo studenějším tónům i za cenu, že šedá není zcela neutrální. I to děláme nástroji pro vyvážení bílé.

30.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Podání snímku

Následující oddíl se nazývá Presence (Podání), který pomocí tří posuvníků dolaďuje vzhled snímku ve směru jakési „šťavnatosti“.

15.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Expozice snímku

Pojďme se podívat, jak napravit případné chyby při expozici nebo změnou jasových hodnot upravit vyznění fotografie. Tady můžete určit podobu fotografie ve formátu JPEG vytvořenou z RAW dat. Můžete sofistikovaně určit, jak a kde bude fotografie světlá (tmavá). Můžete také vytáhnout zdánlivě ztracenou kresbu ve světlech nebo stínech. Jaký jezdec ovládá jakou část histogramu? Jak obnovit kresbu ve světlech nebo stínech?

3.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Photoshopu neutečeš

Profesionální a pokročilí amatérští fotografové si dříve nebo později pořídí Photoshop CC, respektive službu Adobe Creative Cloud - Fotografování, která zahrnuje aplikace Photoshop CC (Photoshop + Bridge) a Lightroom CC.

24.3.2017 | Rubrika: Editujeme

Zoner Photo Studio X: Velká aktualizace

Společnost Zoner představila pro svůj fotografický software Zoner Photo Studio X velkou aktualizaci. Přitom uběhlo 77 dní od uvedení přelomového Studia X. Nejedná se o aktualizaci pro aktualizaci, ale fakt o zásadní změny.

6.12.2016 | Rubrika: Editujeme

Vyhrajte nový Zoner Photo Studio X

K radosti nás fotografů se editor fotografií Zoner Photo Studio X nyní dostal mezi světovou elitu v oboru. Vyhrajte jej odpovědí na jednu otázku.

3.11.2016 | Rubrika: Editujeme

Zoner Photo Studio X je přelomové ve všech směrech

Zoner přichází každý rok na konci léta s novou verzí svého zavedeného editoru fotografií Photo Studio. Nejinak tomu je i letos. Aktuální verze má název Zoner Photo Studio X. Tu bych nazval ve dvanáctileté historii ZPS mezníkem. Změnilo se téměř všechno počínaje názvem.

21.9.2016 | Rubrika: Editujeme

Polarr – kvalitní online fotoeditor zdarma

Polarr je patrně nejkvalitnějším, výkonným programem v kategorii online úpravy fotografií. Má velmi pokročilé funkce a intuitivní ovládání. Tento dárek vás překvapí.  

2.9.2016 | Rubrika: Editujeme

Tajemství retušování pleti se zachováním textury

Zdokonalení pleti u portrétů je častou metodou retuše a může se provádět mnoha způsoby. Dnes vám ukážu způsob, který není složitý a zachová texturu.

14.6.2016 | Rubrika: Editujeme

Adobe Photoshop CC s velkou aktualizací

Bitmapový editor Adobe Photoshop CC se brzy dočká větší aktualizace. Společnost Adobe uvolnila informace o jedné funkci, která je opravdu zajímavá. Jedná se o ořez podle obsahu. 

28.5.2016 | Rubrika: Editujeme

Ty RAWy jsou divný - interpretace RAW dat

O fotografování v RAW datech koluje dost mýtů. Neděste se prvního náhledu svých fotografií z RAW dat. Při normální expozici tam správný snímek je včetně variant, ale musíte ho najít při konverzi.

23.4.2016 | Rubrika: Editujeme

Sada pluginů Nik Collection zdarma! Dárek za 149 $

Vývojáři společnosti Nik Software vytvořili několik uznávaných fotografických aplikací na editaci snímků, které byly poměrně drahé. Firmu Nik koupila společnost Google a nabízela celý balík aplikací za zvýhodněných 149 $. Nyní všechny programy uvolňuje k bezplatnému používání.

27.3.2016 | Rubrika: Editujeme

Affinity Photo útočí na Photoshop s jednorázovou cenou 50 $

Každý fotograf se musí rozhodnout, jaký software bude používat pro svoji práci. Adobe Photoshop je standardem všech profesionálů a majetných amatérů. Nyní přichází alternativa v podobě Affinity Photo za 50 $ (jedna licence). To zní jako rajská hudba. Za tuto cenu si předplatíte funkčnost Photoshopu CC na 5 měsíců.

16.3.2016 | Rubrika: Editujeme

Oblíbené odkazy