OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Editujeme

Editujeme

Nový Photoshop Elements a Premiere Elements: Čelem k masám

Jako vždy na podzim představila společnost Adobe nejnovější fotografický program Adobe Photoshop Elements 2018 a také Premiere Elements 2018, který je určen na tvorbu videa. Levnější produktová řada Elements je opět silnější se zaměřením na umělou inteligenci.

5.10.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Vyvážení bílé v souvislostech

Vyvážení bílé je proces, který spočívá v určení, které pasáže fotografie by měly mít neutrální barvy (šedé) a následném nastavení, aby to tak bylo. Někdy je lepší posun k teplejším nebo studenějším tónům i za cenu, že šedá není zcela neutrální. I to děláme nástroji pro vyvážení bílé.

30.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Podání snímku

Následující oddíl se nazývá Presence (Podání), který pomocí tří posuvníků dolaďuje vzhled snímku ve směru jakési „šťavnatosti“.

15.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Adobe Lightroom CC: Expozice snímku

Pojďme se podívat, jak napravit případné chyby při expozici nebo změnou jasových hodnot upravit vyznění fotografie. Tady můžete určit podobu fotografie ve formátu JPEG vytvořenou z RAW dat. Můžete sofistikovaně určit, jak a kde bude fotografie světlá (tmavá). Můžete také vytáhnout zdánlivě ztracenou kresbu ve světlech nebo stínech. Jaký jezdec ovládá jakou část histogramu? Jak obnovit kresbu ve světlech nebo stínech?

3.5.2017 | Rubrika: Editujeme

Photoshopu neutečeš

Profesionální a pokročilí amatérští fotografové si dříve nebo později pořídí Photoshop CC, respektive službu Adobe Creative Cloud - Fotografování, která zahrnuje aplikace Photoshop CC (Photoshop + Bridge) a Lightroom CC.

24.3.2017 | Rubrika: Editujeme

Zoner Photo Studio X: Velká aktualizace

Společnost Zoner představila pro svůj fotografický software Zoner Photo Studio X velkou aktualizaci. Přitom uběhlo 77 dní od uvedení přelomového Studia X. Nejedná se o aktualizaci pro aktualizaci, ale fakt o zásadní změny.

6.12.2016 | Rubrika: Editujeme

Vyhrajte nový Zoner Photo Studio X

K radosti nás fotografů se editor fotografií Zoner Photo Studio X nyní dostal mezi světovou elitu v oboru. Vyhrajte jej odpovědí na jednu otázku.

3.11.2016 | Rubrika: Editujeme

Zoner Photo Studio X je přelomové ve všech směrech

Zoner přichází každý rok na konci léta s novou verzí svého zavedeného editoru fotografií Photo Studio. Nejinak tomu je i letos. Aktuální verze má název Zoner Photo Studio X. Tu bych nazval ve dvanáctileté historii ZPS mezníkem. Změnilo se téměř všechno počínaje názvem.

21.9.2016 | Rubrika: Editujeme

Polarr – kvalitní online fotoeditor zdarma

Polarr je patrně nejkvalitnějším, výkonným programem v kategorii online úpravy fotografií. Má velmi pokročilé funkce a intuitivní ovládání. Tento dárek vás překvapí.  

2.9.2016 | Rubrika: Editujeme

Tajemství retušování pleti se zachováním textury

Zdokonalení pleti u portrétů je častou metodou retuše a může se provádět mnoha způsoby. Dnes vám ukážu způsob, který není složitý a zachová texturu.

14.6.2016 | Rubrika: Editujeme

Adobe Photoshop CC s velkou aktualizací

Bitmapový editor Adobe Photoshop CC se brzy dočká větší aktualizace. Společnost Adobe uvolnila informace o jedné funkci, která je opravdu zajímavá. Jedná se o ořez podle obsahu. 

28.5.2016 | Rubrika: Editujeme

Ty RAWy jsou divný - interpretace RAW dat

O fotografování v RAW datech koluje dost mýtů. Neděste se prvního náhledu svých fotografií z RAW dat. Při normální expozici tam správný snímek je včetně variant, ale musíte ho najít při konverzi.

23.4.2016 | Rubrika: Editujeme

Sada pluginů Nik Collection zdarma! Dárek za 149 $

Vývojáři společnosti Nik Software vytvořili několik uznávaných fotografických aplikací na editaci snímků, které byly poměrně drahé. Firmu Nik koupila společnost Google a nabízela celý balík aplikací za zvýhodněných 149 $. Nyní všechny programy uvolňuje k bezplatnému používání.

27.3.2016 | Rubrika: Editujeme

Affinity Photo útočí na Photoshop s jednorázovou cenou 50 $

Každý fotograf se musí rozhodnout, jaký software bude používat pro svoji práci. Adobe Photoshop je standardem všech profesionálů a majetných amatérů. Nyní přichází alternativa v podobě Affinity Photo za 50 $ (jedna licence). To zní jako rajská hudba. Za tuto cenu si předplatíte funkčnost Photoshopu CC na 5 měsíců.

16.3.2016 | Rubrika: Editujeme

Zábavný Photoshop

Photoshop je drahým a mocným nástrojem pro kompletní editaci fotografií. Je určen pro vážnou práci. Abychom nebyli tak vážní, nabízím dva postupy úprav fotografií pro zábavu. Vlastně kdo ví, kde se ještě mohou hodit.

14.3.2016 | Rubrika: Editujeme

Oblíbené odkazy