Úvodní stránka » Aktuality » Významná vylepšení pro FUJIFILM X-Pro2: Nový firmware 2.0

Významná vylepšení pro FUJIFILM X-Pro2: Nový firmware 2.0

X-Pro2 je vlajkovou lodí Fujifilmu a pozoruhodným fotoaparátem, o kterém jsem vás informoval zde.  Necelých devět měsíců od uvedení na trh dostal 20 vylepšení v podobě firmware 2.0. Nejvýznamnější je nový algoritmus automatického ostření, který už je v novém přístroji FUJIFILM X-T2. Výsledkem je přesnější autofokus a sledování ostřícího bodu v AF-C módu. Množství ostřících bodů bude zvýšeno ze 77 na 91 bodů (13x7) a z 273 na 325 bodů (25x13). To, že hledáček bude téměř zcela pokryt zaostřovacími body, ještě víc zdůrazní výhodu systému CSC oproti klasickému DSLR v tomto směru.

Další výrazné změny jsou:

Kompatibilita s novým bleskem EF-X500, která umožní bezdrátový vícenásobný záblesk s TTL kontrolou až do tří skupin blesků s vysokorychlostní synchronizací.

Doplnění času do automatického vypnutí fotoaparátu ( AUTO POWER SAVE) na 15, 30 a 60 vteřin v menu nastavení. To bylo dostupné jen v ECONOMY módu. Nyní je tato volba i v HIGH PERFORMANCE a STANDARD módech, aby dovolovala uživatelům minimalizovat spotřebu baterky.

Poloha AF ostřícího bodu bude fixovaná s paralaxou a umožní přesnější práci s optickým hledáčkem i při vypnuté funkci korekce polohy AF. U hledáčkových fotoaparátů se vyskytuje tzv. paralaxa. Je to prostorový rozdíl mezi pohledem fotografa v hledáčku před pořízením záběru a výsledným snímkem. Markantní je na krátkých snímacích vzdálenostech.

Firmware 2.0 ke stažení je zde, stejně jako přehled všech 20 vylepšení.