Úvodní stránka » Aktuality » Vogtlander oznámil tři širokoúhlé objektivy pro mirrorless Sony

Vogtlander oznámil tři širokoúhlé objektivy pro mirrorless Sony

Jedná se o objektivy: 10mm F5.6 Hyper-Wide-Heliar, 12mm F5.6 Ultra-Wide-Heliar, a 15mm F4.5 Super-Wide-Heliar. Jsou primárně určeny pro Sony (bajonet E) full frame bezzrcadlovky. Budou s fotoaparátem plně komunikovat.  

12mm a 15mm verze je už dnes k dispozici pro systémový kompakt Leica M a s adaptérem na sérii Sony Alpha. Objektiv 10mm bude zcela nový. Je to jedna z mála variant opravdu vynikajících ultra širokoúhlých objektivů pro full frame Sony a7. A že taková kombinace má smysl, je zjevné. Foťáky Leica, Sony a objektivy Vogtlande zní dobře.

Masově nepříliš známé širokoúhlé objektivy Vogtlander mají manuální ostření a vynikají především výborným mechanickým zpracováním a ultimativní ostrostí a obrazovou kvalitou. Vogtlander je významná společnost fotografického průmyslu založená v roce 1756 a sídlí v německém Braunschweigu.

15 mm/4.5 Heliar III f/11, 1/100 sec. ISO 100 na Sony a7 II

Nové objektivy budou k mání na jaře 2016. Ceny zatím nejsou známé, ale třeba současný Voigtlander Ultra Wide Heliar 12mm f/5,6 pro M-bajonet stojí 16 190 Kč. Pro mě je hodně pozitivní, že alternativní výrobci objektivů obrací pozornost na fotoaparáty Sony. Jistě to nedělají z rozmaru a vědí, kde je potenciál. Subjektivně mě irituje představa Sony Alpha A7R II v kombinaci s objektivem Vogtlander 12mm. A to nejsem vyloženě krajinář, kterým nevadí menší rychlost a světelnost objektivu.