Úvodní stránka » Home » Vlajkové lodě Fujifilmu v novém kabátě

Vlajkové lodě Fujifilmu v novém kabátě

 

Společnost FUJIFILM oznámila, že rozšiřuje modelovou řadu fotoaparátu X-Pro 2  o grafitové provedení, jehož vícevrstvá povrchová úprava zajišťuje unikátní kovový efekt. Tato modifikace bude k dispozici v kombinaci s kompaktním a lehkým výměnným objektivem FUJINON XF 23 mm F2 R WR a sluneční clonou ve stejném grafitovém provedení jako tělo fotoaparátu. Nový set bude mít premiéru na konci ledna 2017 pod označením FUJIFILM X-Pro2 Graphite Edition.

Nejvyšší model řady FUJIFILM X-T2 bude mít také nový kabát. Mimo existující verzi si jej můžete dopřát v grafitově stříbrné pod označením Graphite Silver Edition se speciálním příslušenstvím. Je jím luxusní kožený řemínek, hliníkový kryt sáněk na blesk a externí blesk EF-X8.

Podle informací Fujifilmu tvoří vnější povrch nové varianty X-T2 Graphite Silver Edition vícevrstvý, natřikrát vypálený lak vytvářející elegantní a na dotyk příjemný materiál. První vrstvou je matně černá základová barva, kterou se pokryje výchozí hořčíkový povrch. Tato základová vrstva zajišťuje hlubší černé odstíny v tmavých částech a díky tomu jsou světlejší složky celého laku více nápadné. Druhá vrstva používá speciální tenký film na bázi tzv. Multilayer Coating Technology a vytváří grafitově stříbřitý lesk s neuvěřitelně jemným provedením. Třetí vrstvu tvoří průhledný lak pro dosažení vysokého lesku.

Na B&H mají jako vždy první i cenovou nabídku. Tak jsem tam vyšťoural, že X-Pro2 Graphite Edition s objektivem bude za 2299 $ a stávající černé provedení je za 2148 $. Pouze tělo X-T2 Graphite Silver Edition pak má být za 1799 $ a v černém provedení stojí 1599 $. Z toho plyne +7% a +12.5%.   

Uvedené fotoaparáty patří po technické stránce k naprosté špičce a navíc jsou unikátními designovými kousky. Svůj styl nyní můžete podtrhnout zajímavou nabídkou luxusního provedení nejvyšších modelů fotoaparátů Fujifilm.