Úvodní stránka » Home » Veletrh IFA 2015 probíhá v Berlíně

Veletrh IFA 2015 probíhá v Berlíně

V Berlíně probíhá od 4.9.2015 do 9.9.2015 významný veletrh spotřební elektroniky IFA 2015. Představí se tam hlavně výrobci telefonů, tabletů, wearables (nositelné elektroniky) a chytrých domácností. Najdeme tam také několik fotografických kousků. Jedním z nich je Polaroid Snap. Jak se sluší na firmu Polaroid, jedná se o digitální fotoaparát se zabudovanou tiskárnou s technologií neinkoustového tisku ZINK. V dnešní době to zní trochu divoce, ale má to své kouzlo.

Fotoaparát je vybaven 10Mpx snímačem a integrovanou tiskárnou ZINK Zero Ink, která produkuje papírové samolepící fotografie (po odloupnutí zadní folie) o velikosti 5 x 7,6 cm. Digitální obrazy se ukládají také na kartu microSD (max. 32GB). Fotoaparát se vejde do kapsičky u košile. Jeho design je veselý, nazval bych ho lollipop. Tisk fotografií trvá méně než 1 min., probíhá ihned po stisku spouště a během tisku je možné dělat další snímek. Plnobarevé, vysoce kvalitní fotografie jsou nerozmazatelné a stálobarevné. Jeden z režimů se jmenuje Booth a slouží k pořízení šesti snímků za 10 sec. Fotoaparát nemá blesk, zadní displej, zoom a pokročilé funkce. Má pop-up hledáček pro kompozici snímku a samospoušť na selfie. Polaroid Snap bude k dispozici v černé, bílé, červené a modré ve 4. čtvrtletí 2015 za 99 $. Balení 50 listů Polaroid premium zink papíru přijde na  30 $.

Je to seriózní fotoaparát? Fotoaparát to bezpochyby je, ale ne moc seriózní a v tom je jeho kouzlo. Dovedu si ho představit na sranda akce zejména pro mladé, majetnější zákazníky. Než se otočíš, máš na sešitu samolepku se svým ksichtem.