Úvodní stránka » Úvahy » Uvidí ještě někdo někdy vaše fotografie?

Uvidí ještě někdo někdy vaše fotografie? 

Na počátku digitální fotografie jsem nadšeně psal, že uložené nuly a jedničky jsou nezničitelné a tedy i takto uložené fotografie jsou navždy uloženy. Teď už si to nemyslím a zdá se, že pokud budou staré fotky ještě někoho zajímat, tak v té klasické krabici od bot. Prohlížet disky je dlouhá nuda, nehledě na to, že disky jsou sakra zničitelné. Úložišť je mnoho a k nim mnoho hesel, které zná možná majitel (později nebožtík). Kdo se zajímá o týden staré sdílené fotografie? Hodně je také zaprášených cédéček v lepším případě popsaných fixkou. Ty je ale potřeba na něčem přehrát a tedy shromáždit se před monitor, televizor atd. Z tý krabice od bot můžete vytáhnout dvě fotky, šoupnout do kapsy a ukázat je s komentářem někomu kdo sedí nad sklenkou vína u stolu. Nemusí všichni zaujmout polohu jako v kině (když je na blízku vhodné zařízení) a poslouchat výklad. Nebo ty cédéčka nahrajete do úložiště (kdo má na to čas) a pak vytáhnete mobil a předvedete fotografie. Tedy pokud je tam přístup k rychlému internetu. Snímky jsou pak malé a svítí. Nic moc.

Stará fotografie budoucího prvňáčka (jsem to já). Naskenovaná nevypadá po technické stránce tak pěkně jako originál na papíře, u kterého máte navíc ještě vjem hmatový a dokonce čichový.

Pokud si chcete zachovat naději, že si ještě někdo někdy prohlédne vaše rodinné fotografie, je rozumné uchovat je v pevné kopii. Zejména takové události jako svatba, novorozenci, narozeniny a podobné si možná ještě někdo prohlédne kvalitně vytištěné na papíře. Dneska už to stojí jenom pár korun. Když na druhou stranu napíšete, o co se jedná, máte naději, že si fotku ztotožní i za dlouhou dobu. Možná dojde i na klasická alba, nebo alespoň na tu krabici od bot. Jinak je to v čoudu, chtěl jsem říct v cloudu. Kde budou za mnoho let různé Cloudy?