Úvodní stránka » Home » Tři nové fotoaparáty od Canonu

Tři nové fotoaparáty od Canonu

Je to velká sláva, protože Canon dnes představil hned tři nové fotoaparáty. Jsou jimi pokročilé kompakty PowerShot G5 X,  PowerShot G9 X a systémový kompakt EOS M10. Pojďme se na ně podívat.

První dva mají 1" BSI (obslužné obvody jsou za fotodiodami) snímač CMOS s 20.2 Mpx a výkonný procesor DIGIC 6 v pěkném kompaktním těle.  

PowerShot G5 X je osazen objektivem s 4.2 x zoomem 24-100mm F1.8-2.8. Kvalitní, tentokrát už pevný, OLED hledáček hrdě zdůrazňuje tělo fotoaparátu. Jeho stavba připomíná malou zrcadlovku. Mně se takový design líbí. Menší PowerShot G9 X má 3x zoom objektiv 28-84mm f / 2,0 - f / 4,9. Hledáček budete hledat marně a displej je pevný. Začnou se prodávat v listopadu 2015 za 800 a 530 $.

EOS M10 je trochu jiná káva a já myslím, že v tomto segmentu slabší. Je to systémový (CSC) kompakt, tedy s výměnným objektivem. V této kategorii zaujmout je o dost těžší. Trůní tady totiž Sony a Fujifilm. Nový EOS M10 má 18 Mpx CMOS snímač velikosti APS-C a procesor DIGIC 6. Bude se prodávat se základním objektivem 15-45mm F3.5-6.3 za 600 $ a to není žádná hitparáda. Pro mě je absence hledáčku nepřijatelná, i když musím uznat, že minimalistické pojetí přístroje má svůj půvab a 18 Mpx u APS-C snímače je sympaticky nemnoho.

Líbí se mi PowerShot G5 X a bral bych ho jako rychlý, nenápadný reportážní přístroj. Jinak Canon podle mého názoru jede stále svojí ligu. Pokročilé kompakty umí a mirrorless nikoli. Jak dlouho vydrží s bezesporu kvalitními DSLR zrcadlovkami proti CSC (Compact System Camera) konkurenci je otázkou.