Úvodní stránka » Aktuality » Sony uvedl nový objektiv pro video

Sony uvedl nový objektiv pro video

Společnost Sony představila nový objektiv pro bajonet E a formát Super35 /APS-C. Sony E PZ 18-110 mm F4 G OSS (SELP18110G) je navržen pro natáčení videa, ale hodí se i pro akční reportáž (run-and-gun). Kombinuje univerzální rozsah zoomu 18-110mm (zoom 6,1x) s konstantní světelností f / 4. Určen je především pro high-end Super35 videokamery (FS5 a FS7). Je kompatibilní s E-mount Mirrorless fotoaparáty APS-C série A6300 a full-frame série A7 v režimu ořezu. Je plně kompatibilní také s telekonvertory Sony 1,4x a 2x.   

18-110 mm objektiv má relativně kompaktní a lehký design, s hmotností jen 1,1 kg. S ohledem na potřeby profesionálního filmaře je odolný proti povětrnostním vlivům a používá ovládací kroužky pro ostření, zoom a clonu.

U videa je hladký zoom důležitý, což je důvod, proč má objektiv funkci servo zoomu, mimo klasického ovládání. Směr otáčení kroužku lze obrátit (flip switch). Objektiv nabízí vysoký optický výkon vhodný i pro 4K videa. Používá 18 optických členů v 15 skupinách. Šest členů je asférických a tři ED. Nechybí optický stabilizátor Optical SteadyShot. Design Smooth Motion Optics (SMO) eliminuje nechtěné změny zaostření a změny při točení videa.  

U všestranného objektivu Sony E PZ 18-110milimetrů F4 G OSS byla stanovena cena v USA 3.500 $ (u nás počítám přes 100 tis. Kč). Obsahuje odnímatelný adaptér pro připojení ke stativu a sluneční clonu. Objektiv bude k dispozici v listopadu 2016. Nový objektiv je určen pro profesionální uživatele, kteří zaznamenávají video a také pro ostatní majetné nadšence.