Úvodní stránka » Home » Sony představuje dva nové full frame objektivy

Sony představuje dva nové full frame objektivy

Společnost Sony dnes představila dvojici FE-mount objektivů primárně určené pro systémové kompakty s full-frame snímačem. Samozřejmě je mohou použít i mirrorless se snímačem APS-C. Nové objektivy jsou tedy určené pro Sony Alpha a Sony NEX (bajonet E).

Sony FE 50mm F1.8

Jedná se o klasickou, lehkou, „normální“ padesátku s dobrou světelností, která je levná. Všichni významní výrobci mají takovou v nabídce. Ode dneška jí má i Sony. Je to významné proto, že zákazník dostává do ruky univerzální, kvalitní a levné sklo. Do nejvyšší ligy Full frame můžete vstoupit s tímto objektivem a fotoaparátem Sony Alpha A7 za cenu lehce nad 40 000 Kč (nejnižší na trhu).

Sedmilamelovou clonu můžete nastavit až na hodnotu 22. Konstrukce objektivu: 6 prvků (1 asférický) v 5 skupinách. Minimální zaostřovací vzdálenost je 45 cm, maximální zvětšení 0,14x. Průměr 69 mm, délka 60 mm, závit filtru 49 mm, váha 186 g. Cena: od 249 $. Dostupný bude od května.

FE 70-300 mm F4.5 – 5.6 G OSS

Širokorozsahový, levný teleobjektiv s podobnými parametry je také klasickým sklem. Problémem je, že tento není levný.

Je složen s 16 prvků (4 asférické, 2 ED) ve 13 skupinách a používá antireflexní úpravu Nano AR. Minimální zaostřovací vzdálenost je 90 cm a maximální zvětšení 0,31x. Clona je devítilamelová. Nový objektiv disponuje optickým stabilizátorem. Je utěsněn proti vodě a prachu. Průměr objektivu je 84 mm (filtr 72 mm), délka 144 mm a hmotnost 854 g. Dostupný bude také od května za cenu 1 200 $ a to je ranec. Podobný od Tamronu pro Nikon a Canon stojí 11 000 Kč.  

Fotoaparáty a objektivy Sony jsou mimořádné přístroje a tak trochu „nóbl“. Poslední dobou vypustí i nějakou tu „lidovku“, což platí hlavně pro novou padesátku.