Úvodní stránka » Aktuality » Sony A6300 silver

Sony A6300 silver

CSC fotoaparát Sony A6300 se snímačem formátu APS-C bude od února ke koupi také ve stříbrné verzi. Ne náhodou je tato změna prezentována hned po uvedení nového základního zoom objektivu 18-135 mm, o kterém jsem vám referoval minule. Vůbec bych jiný povrch těla fotoaparátu neuváděl v samostatném článku, kdyby nešlo o pozoruhodný fotoaparát Sony A6300. Podle mého názoru je v Evropě neprávem poněkud opomíjen. Nebude tedy na škodu, když si připomeneme, o jaký foťák se jedná. V nabízené řadě A6000, A6300, A6500 je v poměru cena/výkon A6300 nejlepší volbou. Od uvedení na trh v roce 2016 se jeho cena zásadně snížila na jakž takž přijatelných 24 400 Kč (Oehling) za tělo. Na rozdíl od velké konkurence Fujifilmu není řada Sony A6xxx ve stylu retro, ale je svébytným originálem.

V únoru 2016, když byl A6300 uveden jako novinka, jsem vás informoval zde. Připomenu novou, unikátní konstrukci snímače APS-C Exmor CMOS 24,2 Mpx a rychlý autofokus se 425 ostřícími body, které pokrývají téměř celé pole záběru. Já jsem hodně vysazený na hledáček, protože nerad fotografuji přes displej. A právě elektronický hledáček typu OLED je vynikající. Má úhlopříčku 0,39" a zvětšení je 0,7× po přepočtu. V tomto parametru se tedy vyrovná full frame zrcadlovkám. Jeho rozlišení je 2,36 milionu bodů a zobrazuje dost detailů při dobré ostrosti, dokonce i při málo osvětlené scéně.

Teď po dvou letech známe podrobně všechny plusy i minusy, tak si ty zásadní krátce shrneme. Mimo výše zmiňovaných je to: Špičková obrazová kvalita v segmentu APS-C, kompaktní rozměry. Pouze komprimovaný RAW.

Sony A6300 je dobrou nabídkou se slušným výběrem objektivů a dalšího příslušenství. Poslední dobou Sony uvádí nové a nové CSC full frame nejvyšší kvality s úchvatnými specifikacemi a řada CSC se snímačem APS-C je poněkud ve stínu. To ovšem nesnižuje jejich pozoruhodný výkon a v mnohém odvážná a funkční řešení.