Úvodní stránka » Home » Prodej fotoaparátů se odrazil ode dna?

Prodej fotoaparátů se odrazil ode dna?

Je reálná naděje, že po více než dvou letech stagnace a následujících třech letech volného pádu se trh fotoaparátů stabilizoval. Podle CIPA (Camera & Imaging Products Association) od srpna letošního roku mírně rostl. Je to opravdu jenom naděje, ale může se stát jistotou, pokud se trend potvrdí. Graf ukazuje srovnání prodejů všech fotoaparátů na světě v roce 2013, 2014 a leden až září 2015. 

Prostě musí nastat rovnováha mezi fotografujícími telefony a fotoaparáty a snad se to právě děje. Je jasné, že telefony budou vylepšovat své fotoaparáty a fotoaparáty samotné se také budou vyvíjet. Myslím, že v současné době je výhoda na straně fotoaparátů. Na jedné straně bezzrcadlovky mají široký potenciál k inovaci a na druhé straně telefony už narážejí na mantinely vylepšování svých fotoaparátů. Pak už by se z nich staly telefonující fotoaparáty a to nedává smysl. Trochu tomu nasvědčuje nový  patent, který Samsung podal na korejském patentovém úřadu. Na smartphonu je vyměnitelný modul se snímačem a bajonet pro výměnný objektiv.  

Doufám, že se fotoaparátům blýská na lepší časy. Velké snímače a objektivy jsou jejich budoucností. Možná i mnozí ze 4 miliard lidí (píši zde), kteří by se k fotografování ani nedostali a dnes fotografují svými telefony, přesedlají k pokročilým fotoaparátům.