Úvodní stránka » Úvahy » Plnoformátové fotoaparáty: Nikon předstihl Canon

Plnoformátové fotoaparáty: Nikon předstihl Canon 

Společnost Nikon se na trhu ve Spojených státech dostala na první místo v prodeji full frame fotoaparátů s výměnnými objektivy. Tradičně toto místo držel Canon a na vzestupu byl Sony. Nikon získal prvenství za prosinec 2017 v USA, což se může zdát nepříliš významné, ale jedná se o nejdůležitější měsíc v roce a o nejdůležitější stát. Nikon dosáhl prvenství nejen v počtech prodejů, ale také v příjmech. Zatímco trh v tomto segmentu v prosinci 2017 proti témuž období v roce 2016 vzrostl o 69 % kusů a příjmy o 59 %, u Nikonu je to 81 % a 88 %. Nejprodávanějším full frame fotoaparátem se v prosinci 2017 v USA stal Nikon D850 a na druhém místě byl Nikon D750.

  

Není čemu se divit. Opravdu ekvivalentní fotoaparáty od Canonu (5D Mark IV, 6D MkII) jsou prostě horší a všechna srovnání tomu nasvědčují. Pro Canon je to zdvižený prst. Já mám pocit, že Canon pořád spekuluje, co nedat do nižšího modelu, aby neohrozil prodej toho vyššího a pak tam toho hodně chybí. Co se týká Sony A7R III: Je to vynikající přístroj plný technických libůstek. Podle mého názoru je cena příliš vysoká a s připočtením špičkových objektivů je gigantická. Spotřebitelská poptávka po vyspělých fotoaparátech se snímači velikosti full frame je na rozdíl od jiných segmentů na vzestupu. V takto inovativním odvětví to nemusí dlouho trvat.

Pro nás zákazníky to leccos naznačuje. Je tady známé dilema Nikon vs. Canon. Je tady také otázka, zda snímač velikosti full frame nebo APS-C. Pracuji s technikou Canon a budu rád, když se bude blýskat na lepší časy. Jakmile Canonisté začnou přepřahat, je s Canonem konec.