Úvodní stránka » Home » Photokina 2016 - Sony

Photokina 2016 - Sony

Společnost Sony představuje 42MPx Alpha 99 Mark II s fullframe snímačem

Jedná se o plnoformátové dělo, jehož předchůdce je čtyři roky stará Alpha 99. Je to profesionální SLT zrcadlovka s bajonetem A-mount. Připomenu, že v klasických DSLR odráží zrcátko část světla do hledáčku a část propustí na senzory automatického ostření a při focení se sklopí (všechno světlo jde na snímač). Pevné zrcátko v  SLT odráží část světla na senzory AF stejně jako v zrcadlovkách a zbytek prochází stále na snímač.

Nový 42.MPx snímač fotoaparátu (s největší pravděpodobností z 7R II) využívá technologii BSI-CMOS. Low-pass filtr je vynechán pro lepší podání detailů. Nově koncipovaná závěrka má životnost 300.000 expozic. Elektronický hledáček zvětšuje 0.78x. Sony A99 II dokáže zachytit 4K video. Nový procesor Bionz X umožňuje mimo jiné sériové snímání až 12fps. Ostřící systém, který Sony nazývá Hybridní kříž ostří i při neuvěřitelných -4EV a obsahuje celkem 399 bodů ostření. Stabilizace obrazu umožní nyní expoziční čas o 4,5 EV delší obvyklému bez pohybové neostrosti na straně fotoaparátu. Tělo z hořčíkové slitiny je utěsněno proti vodě a prachu a také je o 8% menší než starší typ. Dva sloty pro SD paměťovou kartu rozšiřují možnosti přístroje.   

Sony nehovoří o nevýhodě systému SLT. Část světla, která je směřována na AF body, nedopadá na snímač, a to ani při fotografování. Snímače SLT tak mají za daných podmínek méně světla než DSLR nebo kompakt. To musí být vyrovnáno zvýšením ISO.

Nový fotoaparát se bude prodávat za 3200 $. Jak říká tisková zpráva od Sony „lidé chtějí pokročilejší fotografické přístroje“. Tento je pokročilý a navíc unikátní.