Úvodní stránka » Home » Pentax K-1 Mark II dosahuje až ISO 819 200

Pentax K-1 Mark II dosahuje až ISO 819 200

Společnost Ricoh představila novou plnoformátovou zrcadlovku Pentax K-1 Mark II. Změn oproti dva roky staré zrcadlovce Pentax K-1 je pomálu.

Nově Pentax K-1 Mark II dokáže vytvářet vysoce kvalitní snímky s minimálním šumem i při vysokých hodnotách ISO. Nyní je na fotoaparátu maximální hodnota ISO 819 200, což neznamená, že se při ní dá fotografovat. Uvidíme. Já tomu nevěřím. Pentax také aktualizoval parametry zpracování obrazu, aby zajistil věrné barvy.

Systém Pixel Shift byl inovován. Připomenu, že fotoaparát v tomto režimu zaznamená 4 snímky stejné scény, přirozeně statické, s posunem obrazového senzoru o jeden pixel u každé expozice. Tyto fotografie jsou sloučeny do jedné. Získají se tak všechna data pro každý pixel a výsledný snímek má barevnou hloubkou, množstvím detailů, nadstandardní dynamický rozsah a minimální šum.

Jinak je vše jako u Pentaxu K-1 o kterém jsem vám referoval zde. Nový fotoaparát bude k prodeji od dubna 2018 za cenu 1999 $ za tělo a s objektivem FA 28-105mm 2399 $. Obě ceny jsou o 100 $ vyšší než v podstatě výprodejové Pentaxu K-1 a to je férové.

Plnoformátové fotoaparáty Pentax mají všechno co mají mít špičkové přístroje tohoto typu. Robustní, hořčíkové tělo utěsněné proti vlhkosti a prachu, velký hledáček, bohatě a nápaditě polohovatelný displej, rychlé sériové snímání, kvalitní snímač a procesor. Mají i něco navíc v možnostech ovládání a mechanickou stabilizaci na snímači. Přesto hrají druhé housle ve své třídě za Nikonem a Canonem.