Úvodní stránka » Aktuality » Nový telefon s otočným fotoaparátem

Nový telefon s otočným fotoaparátem

Huawei oficiálně představil Honor 7i s otočným fotoaparátem. Patří do vyšší střední třídy smartfónů. Vzhledově atraktivní telefon má tenké rámečky kolem displeje, kovový rám a tloušťku 7,8 milimetrů. Displej 5,2 palce s FullHD rozlišením. Uvnitř je nový procesor Snapdragon 616 s osmi jádry, 3 GB RAM a úložištěm 32 GB. Ve slabší variantě má 2 GB RAM a úložný prostor 16 GB. Baterie disponuje kapacitou 3 100 mAh. Cena bude okolo 8 600 (7 500) Kč.

Nás zajímá hlavně foťák. Ten můžete otočit až o 180° a fotit s ním jako s čelní kamerou, třeba 13 Mpx. selfíčka. Otočný mechanismus je prý hodně festovní. Čínský výrobce Huawei tady použil  snímač Sony BSI CMOS s 13 Mpx. (4 128 × 3 096). Před objektivem je velmi tvrdé ochranné sklíčko. Objektiv s ohniskem 28 mm disponuje světleností f/2.0. Ale pozor, snímač je samozřejmě malinký, takže nemůžete srovnávat světelnost objektivu s klasickými fotoaparáty. Video umí 1 920 × 1 080 px, 30 FPS. K dispozici je Dual-led blesk.

Telefony jsou dneska nedílnou součástí vybavení mnoha fotografů. Nejvíc snímků vzniká z těchto přístrojů. Bezpochyby se budou vyvíjet. Už dnes v podstatě vytlačily jednoduché kompakty a kdo ví, kde to skončí.  

Dočetl jsem se, že za posledních 12 měsíců bylo pořízeno 880 miliard fotografií. To je víc, než za posledních 150 let historie fotografie dohromady. Vyšlo mi celkem 2,4 miliardy fotek za den (z toho je denně umístěno na Instagram 70 milionů). Zaznamenal jsem, že ve světě už mnohdy nechtějí ty "dokonalé" fashion a glamour fotografie, stejně jako stylizované reportážní snímky. Prostě fotky z Instagramu takový nejsou. Možná je to dobře (ač jako profesionální fotograf bych měl protestovat), protože svět a většina fotek nejsou jako ty na stránkách časopisů a na reklamách (zatím). Jsou už profíci, kteří fotí mobilem (Hernandez Koci). Vývoj naštěstí nikdo nezastaví.