Úvodní stránka » Home » Nový Sony a7C - nejmenší plnoformátový CSC fotoaparát

Nový Sony a7C - nejmenší plnoformátový CSC fotoaparát  

Specifikace:

  • Full-frame snímač 24MP Exmor R BSI CMOS.
  • Procesor Bionz X (stejný jako v a7 III).
  • Systém AF Real-time tracking AF s rozpoznáváním lidské hlavy, obličeje, očí i zvířat. Hybridní fázové ostření do citlivosti -4EV.
  • UHD 4K video až do 30p, včetně 8bitového S-Log a HLG.
  • Kontinuální snímání až 10 snímků za vteřinu. Buffer pojme 215 JPEG nejvyšší kvality nebo 115 RAW.
  • Dotykový, plně polohovatelný LCD displej s 921 tis. Body.
  • Hledáček má 2,36 milionu bodů, 0,39" úhlopříčku a zvětšení 0,59x.
  • USB-C 3.2, Bluetooth 4.1, Wi-Fi, konektory pro mikrofon a sluchátka.
  • Velká baterie typu Z utáhne až 740 snímků na jedno nabití.

Jediným nepříjemným kompromisem nového fotoaparátu je jeho menší hledáček s nižším rozlišením. To může mnoho potenciálních kupců odradit (třeba mě), ale chápu, že při extrémním zmenšení to musí být v nějakém nepříjemném parametru znát. Navíc lepší menší než žádný. Samozřejmě ergonomie a ovládací prvky na těle fotoaparátu nejsou tak vynikající jako u ostatních plnoformátových foťácích Sony. 

son ad.jpg

Společnost Sony se blýskla nově vyvinutým, menší systémem pětiosé stabilizace obrazu s účinností 5EV pro a7C.  

Nový fotoaparát připomíná a6600, který má snímač velikosti APS-C. Rozměry a hmotnost kovového těla a7C jsou: 124 x 71 x 59 mm, 509 gramů se vším. Data ukládá na jednu SDXC kartu s podporou až UHS-II. 

Son aa.jpg

Současně byl představen nový objektiv se skládací konstrukcí FE 28-60 mm 4-5,6. Jak jinak než malý a lehký. Opravdu většina objektivů s bajonetem E pro full frame Sony by tento fotoaparát hodně „devastovala“ svojí robustností. 

son ab.jpg

Fotoaparát a7C má potenciál stát se rodinným fotoaparátem pro lidi, pro které jsou současné full-frame přístroje moc velké a přesto vyžadují kvalitu plného formátu. Také je to opravdu schopný společník na cesty pro zkušené fotografy a v neposlední řadě je jako dělaný pro vloggery. Rozhodující je vždycky kvalita obrazu a schopnosti ostření. Ty má nový fotoaparát Sony vynikající.

son ac.jpg 

Co cena? Na Mickey Mouse docela vysoká. Stříbrné nebo černé tělo za 56 990 Kč (FotoŠkoda) a s uvedeným objektivem 64 990 Kč.