Úvodní stránka » Home » Nový Photoshop Elements a Premiere Elements: Čelem k masám

Nový Photoshop Elements a Premiere Elements: Čelem k masám

Jako vždy na podzim představila společnost Adobe nejnovější fotografický program Adobe Photoshop Elements 2018 a také Premiere Elements 2018, který je určen na tvorbu videa. Pořadová čísla verzí programů byla nahrazena roky vydání. Takže minulá verze má na konci názvu číslo 15 a tu nahrazuje tato, která má na konci 2018. Marketingově je to jistě výhodnější.

Široké masy fotografů a kameramanů rychle své výtvory pořizují a potřebují je také rychle upravit. Novinky programů jsou uživatelsky velmi přívětivé a jsou zaměřeny na rychlé vybírání a úpravy. Přitom jsou příslušné algoritmy docela přesné a simulují často poměrně sofistikovanou práci profesionálních verzí tohoto software. Cena nového Photoshopu Elements je 100,43 €, stejně jako Premiere E (v B&H 100 $). Balík obou přijde na 151,25 € (150 $). Shutterbug, který si pořídí za 30 000 Kč chytrý telefon, bude jistě tak chytrý, že si pořídí i kvalitní editor a bude sdílet jenom ty svoje nejlepší snímky.  

Novinky Photoshopu Elements 2018

Elements Organizer má novou funkci Auto-Curate, která vybere nejlepší snímky (podle Photoshopu) ze série. Třídit ručně 300 fotek z výletu je vážně nuda. Zajímavostí je i funkce otevírání očí. PE probere podobné snímky a nahradí zavřené oči na vybrané fotografii těmi, které jsou otevřené. Swap Backgrounds je užitečnější z více nových aplikací, která umožní snadnou výměnu pozadí za objektem. Stačí naznačit a zbytek provede sama. Další jsou např. vytváření dvojitých expozic, akvarelů nebo uměleckých efektů.    

Nové funkce v Adobe Premiere Elements 2018

Vylepšená funkce Smart Trim vyznačí v klipu všechna místa, která považuje za nekvalitní a doporučí jejich odstranění. Snadné vyjmutí fotografie z videa je zajímavou funkcí Candid Moments a to ještě vybere ze všech tu nejlepší. Že jste nemohli fotografovat, když natáčíte klip? Nevadí!

Produktová řada Elements je každým rokem silnější se zaměřením na umělou inteligenci. Za relativně malý peníz nabízí intuitivní a rychlé ovládání s vynikajícími výsledky. Učit se od základu profesionální verzi Photoshop Creative Cloud je jako učit se cizí jazyk a přirovnání chození s kanónem na vrabce je tady přesné, nemluvě o ceně. Adobe Photoshop Elements 2018 určuje trend. Je chytrým a relativně levným programem na běžné úpravy fotografií. Pro kreativce, kteří vytváří rozostřené nebo jinak atypicky pojaté fotografie to asi nebude, i když kdo ví, jak je umělá inteligence v podání Adobe inteligentní?