Úvodní stránka » Aktuality » Nový Panasonic Lumix GH5S - borec nejen na video

Nový Panasonic Lumix GH5S - borec nejen na video

Panasonic uvedl fotoaparát Lumix GH5S, který je modifikací rok starého CSC fotoaparátu se snímačem  Micro Four Thirds GH5. Zásadní změnou je nový 12MPx snímač Micro Four Thirds.

Unikátní je relativně malé rozlišení snímače. Z toho je patrné, že snímací prvky (fotodiody) jsou větší a tedy mají větší zisk signálu při slabém světle. Tento fotoaparát bude borcem s nižší úrovní šumu a vyšším dynamickým rozsahem a to i při nižších světelných hladinách. Přesně je to tak, že fotoaparát má dva obvody pro vyčítání pixelů. K dispozici je režim, kdy bude na snímcích ještě menší šum na úkor dynamického rozsahu nebo lepší dynamický rozsah na úkor šumu. Nový snímač také umožnil rekordní citlivost automatického ostření -5EV a formát RAW s 14bitovou hloubkou. Velmi přesné a rychlé ostření, sekvenční snímání, vynikající elektronický hledáček, hořčíkové tělo s utěsněním proti vlhkosti, plná konektivita a další parametry, jsou odpovídající pro vlajkovou loď Panasoniku. Stejně tak je to s cenou 2499 $, za kterou bude tělo od února 2018 k prodeji.

  

Jako první systémový kompakt dokáže natáčet frekvencí 60p/50p ve formátu Cinema 4K (C4K, 4096x2160). Už starší GH5 byl výrazně zaměřen na video. Nový GH5S se stává nekompromisním přístrojem pro tvorbu profesionálního videa.