Úvodní stránka » Aktuality » Nový outdoorový fotoaparát: Fujifilm FinePix XP120

Nový outdoorový fotoaparát: Fujifilm FinePix XP120

Společnost FUJIFILM představuje nový model FinePix XP120. Kompaktní tělo váží jen 203 g. Přístroj je připraven pro použití při nepříznivých podmínkách díky vodotěsnosti do 20 m, rezistenci při pádu z výšky až 1.75 m, odolnosti vůči mrazu do -10 °C a samozřejmě prachotěsnosti. Funkční je i grip pro pevný úchop jednou rukou a dvojité jištění slotu pro baterii, jakož i velká tlačítka pro ovládání v rukavicích.

Fujifilm FinePix XP120 je vybaven 16MPx BSI CMOS snímačem velikosti 1/2.3", 5x optickým zoomem se stabilizací 28-140mm F3.9–4.4. Video je v rozlišení full HD s frekvencí 60 sn./s progre­sivně s možnou redukcí šumu větru. 3" LCD displej má rozlišením 920 000 pixelů.

Režim Burst zajistí sériové snímání rychlostí 10 snímků za sekundu v nejvyšší kvalitě a Advanced Burst, schopný zachytit až 60 fotografií za sekundu. Časosběrné nahrávání automaticky pořizuje libovolný počet snímků v intervalech 15, 30 a 60 vteřin, 5 a 10 minut. Mimo jiné nechybí funkce pro fotografování pod vodou a pro podvodní makro záběry.

Funkce Smartphone Transfer zajistí pouhým stiskem jediného tlačítka nahrání fotografií a videí z aparátu XP120 do mobilního telefonu nebo tabletu a okamžité zveřejnění na sociálních sítích. Snímky mohou být také z fotoaparátu odeslány rovnou do unikátní tiskárny Instax a hned vytištěny.

Šikovný fotoaparát bude v modré, blankytně modré, žluté a zelené. Může být i vhodným přístrojem pro děti. Odolnost a ergonomie zdobí tento fotoaparát. Bez toho by neměl opodstatnění.

Za 229 $ je avizován v B&H. U nás to je obvykle v korunách krát 30.