Úvodní stránka » Aktuality » Nový objektiv YN RF 85mm f/1.8R DF DSM

Nový objektiv YN RF 85mm f/1.8R DF DSM

Yongnuo YN 85 mm f/1.8R DF DSM je objektiv čínského výrobce, který je určen pro CSC fotoaparáty Canon (bajonet RF). Byl představen v květnu 2021. Nyní je připraven k prodeji. Parametry objektivu napovídají, že se jedná o portrétní objektiv, ale zdaleka ne pouze portrétní. Velmi se hodí na fotografování svateb a reportáží různého typu.

yon 2.jpg

Objektiv je složen z 9 členů v 8 skupinách (včetně jednoho členu s nízkým rozptylem světla). Nano Coating vrstvy potlačují odlesky a zajišťují ostrost. Sedmilamelová clona dosahuje maximální hodnoty F16. Zaostření realizuje krokový motorek DSM od vzdálenosti 80 cm, kdy dosáhne zvětšení 0,13×. Objektiv je vybaven i programovatelným prstencem (Control Ring) pro clonu, rychlost závěrky a ISO, kterému můžete nastavit hladký nebo aretovaný chod.

yon 3.jpg

Rozměry a hmotnost: průměr 67 mm (filtry 58mm), délka 88 mm, hmotnost pouze 380 gramů. Objektiv je utěsněný proti prachu a vodě. Firmware je možné aktualizovat přes konektor USB-C na objektivu.

yon 4.jpg

To nejlepší na závěr a tím je cena 398 $. Oproti srovnatelnému Canonu je téměř poloviční. Odhaduji, že u nás by mohl stát lehce pod 12 000 Kč. Vždycky mám radost z kvalitních, světelných objektivů s automatickým ostřením, jejichž cenovka umožňuje nákup širokému okruhu fotografických nadšenců. Myslím, že se objeví i v mé tašce.