Úvodní stránka » Aktuality » Nový objektiv Viltrox 85mm F/1.8 – čínský drak vystrčil drápy

Nový objektiv Viltrox 85mm F/1.8 – čínský drak vystrčil drápy

Viltrox PFU RBMH 85mm F/1.8 STM je celý název nového objektivu od čínského výrobce fotografických doplňků. Jedná se o portrétní objektiv pro fotoaparáty s bajonetem Sony E-mount. Primárně je určen pro plnoformátové přístroje.

Optická soustava je složena z deseti prvků v sedmi skupinách, včetně jednoho prvku s extra nízkým rozptylem a čtyř ED. HD Nano povlak minimalizuje odlesky. Autofokus pohání krokový motorek (STM) a zaostřuje od 80 cm. Zajímavým detailem je integrovaný microUSB port umístěný na zadním kovovém držáku objektivu, který slouží k upgradu firmwaru. Devět lamel clony dosahuje maxima F/16. Hmotnost objektivu, který je z kovu, činí 636 g a závit filtru má 72 mm.

Nový objektiv se začne prodávat 6. 5. 2019 za cenu 379 $. Tentýž objektiv je také pro APS-C fotoaparáty Fujifilm s bajonetem X-mount, kdy přepočtená ohnisková vzdálenost dosahuje trochu podivných 128 mm.

Dovolte ještě krátké zamyšlení nad čínskou strategií. Proč si vybrali právě fotoaparáty Sony a Fujifilm? Protože jejich fotoaparáty jsou perspektivní a inovativní a také proto, že jejich nativní objektivy jsou drahé! Srovnatelný Sony 80 mm F/1.8 je za 548 $ a nejbližší Fujifilm 90 mm F/2 za 949 $. Mnozí řeknou a co kvalita obrazu? Už delší dobu existuje Viltrox 85 mm F/1.8 za 299 $ bez automatického ostření, ale jinak má stejnou konstrukci. Recenze a zkušenosti majitelů říkají, že ostrost obrazu, barvy i bokeh jsou výborné. Takže: pro nás zákazníky výborné, ne už tak pro Sony a Fujifilm.