Úvodní stránka » Home » Nový objektiv Tokina Opera 50 mm F1.4 FF

Nový objektiv Tokina Opera 50 mm F1.4 FF

Tokina oznámila novou prémiovou řadu objektivů Opera. Má být určena primárně pro plnoformátové zrcadlovky Canon a Nikon. Tedy zatím. Myslím, že brzy zavede i bajonet pro bezzrcadlovky Sony. Bude se jednat o nevyšší třídu objektivů s maximálním optickým výkonem i pro snímače s vysokým rozlišením. Je jasné, že řada Tokina Opera bude přímou konkurencí pro objektivy Sigma Art i pro Canony a Nikony. Dnes je situace taková, že pevná skla od výrobců fotoaparátů Canon a Nikon se světelností F1,4 jsou ukrutně drahá. Tamron F1,4 nevyrábí, takže jedinou alternativou jsou zatím neméně kvalitní, ale podstatně levnější objektivy Sigma Art. Tokina asi usoudila, že je tu ještě místo pro jejich řadu Opera. Patrně bude rozhodovat cena.

Prvním kouskem bude Opera 50mm F1.4 FF. Podstatná je ohnisková vzdálenost a světelnost. Ještě víme, že bude mít ultrazvukový motorek a bude utěsněný vůči prachu a vlhkosti. Pro Canon a Nikon se začne prodávat v létě letošního roku. Víc informací Tokina neuvolnila.

Odhaduji, že budou následovat v řadě Opera ve stejné světelnosti ohniska 24 mm, 35 mm, 85 mm a tím doplní klasickou sérii čtyř objektivů, kterou bych nazval plnou palbou.