Úvodní stránka » Home » Nový objektiv Sigma 24-70mm F2.8 Art pro CSC fotoaparáty

Nový objektiv Sigma 24-70mm F2.8 Art pro CSC fotoaparáty

Sigma oznámila nový univerzální zoom Sigma Art 24-70mm F2.8 DG DN. DN v názvu znamená Digital Native, což znamená, že je konstruován speciálně pro CSC fotoaparáty. Je optimalizován pro krátkou vzdálenost bajonet-snímač a mimo jiné je téměř o 20% lehčí. Nový objektiv bude k dispozici pro CSC fotoaparáty s bajonetem Sony E/FE a Panasonic / Leica / Sigma L-mount. Proč právě Sigma zvolila tyto fotoaparáty? Plnoformátové Sony jsou nejprodávanější ve své třídě a Panasonic Leica a Sigma mají svoji L-Mount alianci.

Nový objektiv Sigma je složen z 19 členů v 15 skupinách včetně 6 členů z FLD skla, dvou z SLD skla a tří asférických členů. Povrchové vrstvy Super Multi-Layer Coating a Nano Porous Coating eliminují odlesky a závoje. Clona má jedenáct lamel a nejvyšší hodnotu F22. Zaostřuje krokový motorek. Tlačítko AFL je programovatelné. Konstrukce je zcela odlišná (včetně clony) než Sigma 24-70mm F2.8 pro zrcadlovky.

Rozměry a hmotnost: Délka 123 mm, průměr 88 mm, hmotnost 835 gramů. Tělo objektivu je ze slitiny hořčíku. U této kategorie nesmí chybět utěsnění proti stříkající vodě a prachu. Koncem listopadu 2019 by měl být u nás na trhu. Cena zatím známá není.

Jedno je jisté. Objektivy Sigma Art mají vynikající optický výkon a jejich provedení je na nejvyšší úrovni. Zároveň jsou levnější než nativní objektivy stejné kategorie (určené pro bezzrcadlovky).

Krátká glosa na závěr. V Canonu a Nikonu se nedávno neochotně, ale přece pustili do CSC fotoaparátů. Po světě běhá desítky milionů velmi kvalitních objektivů pro jejich zrcadlovky, ale svět chce bezzrcadlovky. V zoufalství prodávají k CSC Canonům a Nikonům za hubičku adaptéry pro použití zrcadlovkových objektivů (Nikon je prodává dokonce v setu s CSC fotoaparátem). Mnozí tvrdili, že to je výborná cesta při přechodu z DSLR na CSC. Samozřejmě, že je to cesta, ale špatná. Canon s Nikonem to explicitně takto neříkají. Pravdu mohou říkat Sony Panasonic a Sigma, kteří jedou v CSC fotoaparátech naplno bez minulé zátěže. Zákazníci si to vyhodnotí a myslím, že i to je střípek do mozaiky, proč Canon a Nikon nemají očekávané prodeje plnoformátových zrcadlovek.