Úvodní stránka » Home » Nový objektiv Samyang AF 50mm F1.4 FE II pro Sony

Nový objektiv Samyang AF 50mm F1.4 FE II pro Sony

Druhá generace tohoto objektivu Samyang je v kategorii normálních objektivů (odpovídají zornému úhlu našeho oka) a při světelnosti F1.4 nejlehčím a nejkompaktnějším sklem pro Full Frame CSC Sony.

S těly fotoaparátů Sony to dává hluboký smysl, protože jejich konkurenti Canon a Nikon jsou o hodně větší a těžší. Full Frame CSC Sony jsou pravděpodobně nejlepšími fotoaparáty v této třídě a jejich kompaktní těla ještě více vyniknou s novým objektivem Samyang AF 50mm F1.4 FE II.

50 1,4 b.jpg

Objektiv je složen z 11 prvků v 8 skupinách. Z toho jsou dva asférické prvky, tři HR a jeden ED. Povrchové vrstvy UMC brání odleskům.

Devítilamelová clona dosahuje maxima F16. Lineární krokový (STM) motorek ostří od 40 cm a to při zvětšení 0,16×. Zaostřovací prstenec ručního ostření je možné posuvníkem na těle objektivu přepnout do jiného režimu (např. clony). Na těle objektivu se také nachází tlačítko zámku zaostření (Focus Hold), které se dá individuálně nastavovat na Eye AF a další funkce.

50 1,4 a.jpg

Kovové tělo objektivu je utěsněné proti prachu a vodě a jeho rozměry a hmotnost jsou: Délka 89 mm, průměr 80 mm (filtr 72 mm), hmotnost 420 gramů. Od prosince 2021 bude za 16 890 Kč (Megapixel).

Živím se dlouho jako fotoreportér a kombinace některé z posledních plnoformátových bezzrcadlovek Sony s tímto novým objektivem mě velmi irituje. Ještě musím zdůraznit, že rozdíl v množství zachyceného světla na snímači fotoaparátu je třeba při hodnotě clony F/2,8 a F1,4 čtyřnásobný. F1,4 zachytí 4× více světla!