Úvodní stránka » Aktuality » Nový objektiv Samyang 24-70mm F2.8 pro Sony FE

Nový objektiv od společnosti Samyang pro fotoaparáty Sony s bajonetem FE se vyznačuje nekompromisními parametry a bezkonkurenční cenou. V této kategorii je za hubičku a uvidíme jaké budou výsledky praktických testů.

Nový Samyang 24-70mm F2.8 je prvním zoom objektivem s automatickým ostřením této značky. Skládá se ze 17 členů ve 14 skupinách, včetně dvou asférických prvků, tří s extra nízkou disperzí, tří HR a jedním HB. Devět speciálních členů napovídá, že optické vady a zkreslení budou pod kontrolou. UMC povrchová úprava, minimalizuje vnitřní odlesky.

Sa 24-70 c.png

Ostření zajišťuje lineární STM motorek od 35 cm. Objektiv je konstruován jako parfokální, což znamená, že udržuje objekt zaostřený i při změně ohniskové vzdálenosti. To jistě uvítají kameramani. Devítilamelová clona dosahuje maximální hodnoty F22. Objektiv má přepínač, který zaostřovací prstenec mění na clonový kroužek.

Sa 24-70 a.jpeg

Nový objektiv je utěsněný proti vodě a prachu. Rozměry a hmotnost: Délka 128.5 mm, průměr 88 mm (filtr 82 mm), hmotnost 1027 gramů. O ceně už jsem se zmínil a ta je 22 290 Kč (Megapixel). Alternativy jsou Sony v ceně 61 990 Kč a Sigma za 32 390 Kč. Zítra očekáváme nový fotoaparát Sony A7 IV a i v této souvislosti musím dodat, že společnost Samyang dělá hodně pro úspěšné prodeje bezvadných plnoformátových bezzrcadlovek Sony.