Úvodní stránka » Home » Nový objektiv Panasonic Lumix S 35mm F1.8

Nový objektiv Panasonic Lumix S 35mm F1.8

Společnost Panasonic představuje nový reportážní objektiv Lumix S 35 mm F1,8 (S-S35), který je čtvrtým přírůstkem do řady objektivů s vysokou světelností F1,8 pro full-frame bezzrcadlovky systému L-Mount.

Celkem čtyři objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností F1,8 pro fotoaparáty řady Lumix S mají stejnou velikost a rozložení ovládacích prvků, což nabízí praktické výhody při užívání. Například při nasazení fotoaparátu na gimbal můžete tyto objektivy rychle vyměňovat s minimálním nastavením připojených převodů. Díky společnému charakteru kresby používání značně urychluje celkový prcovní postup v produkci i postprodukci. Stejný průměr filtrového závitu zase umožňuje pro tyto objektivy sdílet společnou sadu filtrů.

Panasonic Lumix S 35mm F1.8 a.jpeg

Objektiv Lumix S 35 mm F1,8 se skládá z jedenácti členů v devíti skupinách, včetně tří asférických čoček a tří čoček ED (Extra-Low Dispersion). Nový objektiv má univerzální využití od krajin až po street momentky využívající přirozeně široký úhel záběru.

Lumix S 35 mm F1,8 má plynulý a tichý chod. Můžete pracovat s vysokorychlostním a přesným kontrastním systémem automatického zaostřování i se snímačem s maximální rychlostí 240 snímků za sekundu. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení zaostřovacího kroužku, zatímco při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení zaostřovacího kroužku. Citlivost (velikost posunu zaostření na jeden dílek otočení kroužku) lze zvolit v rozsahu 90 až 360 stupňů po 30 stupních, aby bylo možné nastavit požadovaný způsob ostření. Objektiv zaostřuje od 24 cm.

Nový objektiv vyniká také při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje tzv. focus breathing, tj. malé změny ohniskové vzdálenosti (dýchání obrazu) při ostření, což byl fatální problém všech výměnných objektivů určených pro fotografování. Spolu s mikrokokovým ovládáním clony pro plynulou změnu expozice lze nahrávat video v profesionální kvalitě.

Panasonic Lumix S 35mm F1.8 b.jpeg

Objektiv má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost. Délka je 82 mm, průměr 73.6 mm a hmotnost 295 gramů. Robustní konstrukce odolná proti prachu a vodě vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě -10 stupňů pod nulou. Objektiv má kruhovou irisovou clonu s 9 lamelami a průměr závitu pro nasazení filtru 67 mm. Maximální hodnota clony je F22. Cena nového objektivu Panasonic Lumix S 35mm F1.8 je 17 590 Kč (Megapixel).

Pro další posílení systému objektivů řady S probíhá vývoj nového ultraširokoúhlého objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností 18 mm a velkou světelností F1,8. Současně s vývojem nových objektivů jsou k dispozici také programy aktualizace firmwaru pro běžné objektivy S‑R70200, S‑E70200, S‑R70300 a S‑R24105, které zlepšují stabilizaci obrazu při záznamu videa. Kromě toho byl výkon stabilizace obrazu Dual I.S. 2 zvýšen z 6,5 na 7,5 stupně pro fotografování, pokud je objektiv S‑R24105 nasazen na fotoaparátu Lumix S1H, S1R nebo S1.

Panosonic Lumix.jpg

Musím podotknout, že chystaný objektiv Panasonic Lumix S 18mm F1.8 bude pro Full Frame hodně zajímavé sklo. Ovšem jeho cena už bude okolo 26 000 Kč.