Úvodní stránka » Home » Nový objektiv Fujifilm XC 35mm F2 – tentokrát za lepší cenu

Nový objektiv Fujifilm XC 35mm F2 – tentokrát za lepší cenu

Fujifilm už má jeden objektiv stejných základních parametrů, který patří do řady XF, což jsou dražší a lépe vybavené objektivy. V čem se oba objektivy liší? Levnější novinka není utěsněná proti vodě a prachu, postrádá clonový kroužek a bylo použito více plastu (včetně bajonetu). Na druhou stranu je jeho cena 4999 Kč oproti 11 490 Kč (Megapixel) a to už je silná káva. Mimochodem clonový kroužek slouží k mechanické manuální změně velikosti clony a není potřeba.

To podstatné je stejné u obou objektivů. Optická konstrukce je složena z 9 členů v 6 skupinách (2 asférické). Uplatněna byla také povrchová úprava HT-EBC, která zamezuje odleskům. Fotoaparáty Fujifilm mají snímače velikosti APS-C, proto je ekvivalent ohniska 52mm po přepočtu na plný formát. Jedná se o univerzální objektiv. O automatické ostření se stará krokový motorek. Minimální zaostřovací vzdáleností je 35 cm a zvětšení 0,14×.

Rozměry a hmotnost: Délka 46.5 cm, průměr 58.4 cm, filtr 43 mm, hmotnost pouhých 130 gramů. O ceně už jsem se zmínil. Fotoaparáty Fujifilm se svým snímačem o velikosti APS-C nejsou úplně profesionální přístroje (ač to mnozí neradi slyší) a tato cenová politika má logiku. Podstatně levnější varianta objektivu by měla mít obraz stejně kvalitní jako starší a o mnoho dražší typ. Bravo!