Úvodní stránka » Aktuality » Nový objektiv Canon RF 85mm F1.2 L USM s unikátní optikou BR

Nový objektiv Canon RF 85mm F1.2 L USM s unikátní optikou BR

Canon oznámil nový portrétní objektiv s bajonetem RF pro své plnoformátové bezzrcadlovky. Jde o unikátní kousek s revolučním optickým designem. Je vybaven optikou Canon Blue Spectrum Refractive (BR). Objektiv je složen z 13 prvků v 9 skupinách s jedním asférickým a jedním UD prvkem. Uvedená BR optika efektivně eliminuje chromatickou aberaci. Antireflexní vrstvy Air Sphere Coating (ASC) minimalizují odlesky.

Maximální hodnota clony devítilamelové clony je F/16 a minimální zaostřovací vzdálenost 85 cm. Zaostřování obstarává ultrazvukový motorek. Objektiv je utěsněný a na předním členu je fluorová vrstva. Stejně jako ostatní objektivy RF i RF 85mm F1.2 je vybaven ovládacím kroužkem na přední straně objektivu, který lze použít k nastavení kompenzace expozice, clony, ISO nebo rychlosti závěrky. Rozměry a hmotnost: průměr 103 mm, délka 117 mm, váha 1195 g, filtr 82 mm.

Cena 2699 $ je víc než dvojnásobná než „lidový“ full frame CSC fotoaparát Canon EOS RP, kterému je objektiv určen a o 35% dražší než EOS R. Faktem je, že podobné sklo nikdo jiný nenabízí.