Úvodní stránka » Aktuality » Nový Nikkor Z 85mm f/1.8 S pro CSC Nikon

Nový Nikkor Z 85mm f/1.8 S pro CSC Nikon

Plnoformátové bezzrcadlovky řady Z od Nikonu trpí nedostatkem originálních objektivů, narozdíl od zrcadlovek téže značky, o které zájem upadá. To chce samozřejmě Nikon změnit, proto uvádí v rychlém sledu originální objektivy pro své bezzrcadlovky. Poslední novinkou je portrétní objektiv 85mm f/1.8, který má mít vynikající ostrost v celé ploše snímku, pěkný bokeh a optické vady minimální.

Nový objektiv je složen z 12 členů v 8 skupinách s dvěma členy z ED skla, které eliminují optické vady. Vrstvy Nano Crystal Coat minimalizují odlesky a tím podporují kontrast i v protisvětle.

Dva krokové motorky pohánějí tichý a rychlý autofokus. Minimální zaostřovací vzdálenost činí 80 cm. Clona má 9 lamel a dosahuje maximální hodnoty F16.

Objektiv je utěsněný proti prachu a stékající vodě. Rozměry a hmotnost: délka 99 mm, průměr 75 mm, závit na filtr 67 mm, hmotnost 470 gramů. V září 2019 bude za 21 490 Kč (Megapixel). Cena je téměř o 4 tisíce vyšší než srovnatelný objektiv od Sony pro jejich CSC fotoaparáty, které naprosto dominují celému segmentu. To by mělo být pro Nikon alarmující, ale zatím není.