Úvodní stránka » Home » Nový Fujifilm X-A5

Nový Fujifilm X-A5

Společnost Fujifilm uvádí nový CSC fotoaparát X-A5, který je nejmenší a nejlehčí fotoaparát řady X a navazuje na starší typ X-A3. Hlavním rozdílem je podpora autofokusu s měřením fázového posunu a 4K video, byť s určitým omezením.

Fujifilm X-A5 má nadále APS-C snímač s rozlišením 24,2 Mpx s Bayerovou maskou. Nové hybridní ostření je preciznější zejména při průběžném zaostřování pohybujících se objektů. Nová je také podpora 4K videa s rozlišením 3840×2160 pixelů při frekvenci patnácti závěrů za vteřinu s možností maximálně 5 minut záznamu.

Tělo fotoaparátu má rozměry 116,9×67,7×40,4 mm a hmotnost s baterií a kartou 361 gramů. Prodej bude zahájen začátkem února za cenu 599 $ v setu s novým kompaktním objektivem XC 15-45mm F3.5-5.6 OIS PZ v provedení syntetické kůže na fotoaparátu černá, hnědá, růžová. Musím uznale připomenout, že nový model je cenově totožný svému předchůdci.

Nový Fujifilm X-A5 je nejlevnější řadou fotoaparátů v retro stylu s APS-C snímačem a je určený pro rodinné fotografování. Jako jeho předchůdce disponuje 3" dotykovým LCD displejem otočným o 180° a postrádá hledáček. Poměr cena/výkon je skvělý a za tyto peníze lepší neseženete. Je také přizpůsoben pro oblíbené selfie nesrovnatelné s tím, které pořídíte telefonem.