Úvodní stránka » Home » Nový fotoaparát FUJIFILM X100V – legenda pokračuje

Nový fotoaparát FUJIFILM X100V – legenda pokračuje

Kompaktní fotoaparát Fujifilm X100V je pátým model řady X100 a prošel oproti předchozímu modelu zásadní modernizací. Pevný objektiv 23mm (ekvivalent 50mm) F2 má novou stavbu, vylepšený je hybridní hledáček a přibyla odolnost vůči povětrnostním vlivům. Zadní LCD displej je nyní výklopný a dotykový. Fujifilm X100V je nově vybaven APS-C snímačem X-Trans CMOS4 s 26,1 Mpx bez low-pass filtru a čtyřjádrovým X-Processorem 4. Zvýšil se počet snímků u kontinuálního snímání na 11 fps. 425-bodový hybridní AF je také vylepšen o 100 ostřících bodů a hlavně díky novému algoritmu je možné zaostřovat od -5EV. To je tedy bomba.

Spodní a horní část těla fotoaparátu je vyrobena z jednoho kusu hliníku a konečná úprava vytvořená eloxováním vytváří saténový povrch. Zároveň došlo i k vylepšení gripu, ovladačů a pláště objektivu. Rozměry a hmotnost jsou pouze 12,7 x 7,4 x 5,3 cm, 427 gramů a varianty Silver nebo Black.

Filmaři mají možnost nahrávat videosekvence ve 4K kvalitě až do 30 snímků za vteřinu nebo 120 snímků za vteřinu v kvalitě 1080p.

Nový fotoaparát velmi kompaktních rozměrů v retro stylu je opravdovým skvostem. Klasický design můžete doplnit ještě klasičtějším koženým pouzdrem (LC-X100V). Ergonomie a ovládání jsou obdivuhodné. To nejdůležitější: Kvalita obrazu při různých světelných podmínkách je úžasná. Pro reportážní styl fotografování je to dokonalý nástroj.

Abych nevypadal jako agent Fujifilmu, tak musím konstatovat, že fotoaparáty této řady si nechal výrobce vždycky dobře zaplatit. Nepochybuji o tom, že cena bude někde lehce nad čtyřicet tisíc korun. Mým oblíbeným srovnáním s cenami na B&H, kde už je novinka za 1399 $ a u nás, mi vychází těsně okolo 40 000 Kč.