Úvodní stránka » Home » Nový fotoaparát Fujifilm Instax 9

Nový fotoaparát Fujifilm Instax 9

Instantní fotoaparát je takový, který vám po expozici vydá hotovou fotografii v papírové podobě. Takový je nový Fujifilm Instax 9  jako pokračovatel úspěšného modelu Instax 8.

Pořád fotíme a nemáme žádnou fotku. Tady máme po každé expozici jednu poctivou fotografii na papíře. Nic digitálního se při procesu vytváření fotografie neděje. Všechno je analogové. Papírová fotografie dneska docela potěší a třeba druhý den po párty se na ní ještě někdo podívá na rozdíl od fotografie na nějaké paměťové kartě.

Přístroj produkuje snímky na instantní film formátu instax mini. Rozměry filmu jsou 54 x 86mm (asi jako vizitka) a rozměry snímku 46 x 62mm. Nově je k dispozici i černobílý.

Nový fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9 disponuje stejně jako osmička několika polohami clony, které lze nastavit podle LED diodového indikátoru expozice, automatickým bleskem a High-key režimem, který umožní jasnější fotografie. Instantní film (papír) má citlivost 800 ASA. Ano, narozdíl od digitálu můžeme používat termín citlivost. Je zřejmé, že i přes ISO 800 bude blesk často v provozu vzhledem k malé světelnosti objektivu. Přístroj ale nepotřebuje autofokus, protože při cloně f/12.8 je všechno ostré.

Nové je selfie zrcátko vedle objektivu, kterým si můžete zkontrolovat orámování a makro předsádka před objektiv, která umožní fotografování z 35 cm od objektivu.

 

Specifikace:

 

Produkt

Instax Mini 9

Film

FUJIFILM instax mini film

Velikost fotografie

62 mm × 46 mm

Objektiv

2 prvky ve 2 skupinách f=60 mm, 1:12.7

Hledáček 

zvětšení 0.37×

Ohnisková vzdálenost

0.6 m a dále

Čas závěrky

1/60 sec.

Kontrola expozice

Manuální přepínací systém (LED ukazatel na expozičním metru)

Vysouvání snímků

Automatické

Vyvolání film

cca 90 sekund (Liší se v závislosti na okolní teplotě)

Blesk 

Konstantně fungující blesk (automatické světelné nastavení)

Doba nabíjení: 0.2 sec. do 6 sec. (podle stavu baterií)

Dosah: 0.6 m – 2.7 m

Napájení

Dvě AA 1.5V alkalické baterie

Kapacita: 100 snímků (cca 10 INSTAX mini 10 film balíčků s novými AA bateriemi)

Automatické vypnutí

5 min

Ostatní 

Počítač snímků (číslo nevyfocených filmů), okénko pro potvrzení filmového balíčku ve fotoaparátu

Rozměry 

116 mm × 118.3 mm × 68.2 mm

Váha 

307g (bez baterií, strapu a balíčku filmů)

Instax mini 9 se připojuje k rodině fotoaparátů, mini 70, mini 90, WIDE 300 a tiskárně instax SHARE SP-2. Můžete si ho u nás koupit koncem května a odlišit se od těch, co cvakají a fotky nikdy nikdo nevidí. I v době digitální má instantní analog svoje kouzlo, snad ještě víc než instantní Polaroid v době analogové i přesto, že jedna fotografie přijde na 20 Kč. Cena přístroje bude okolo 2200 Kč.