Úvodní stránka » Aktuality » Nový 400mm F2.8 G-Master Sony

Nový 400mm F2.8 G-Master Sony

Nový teleobjektiv Sony FE 400mm F2.8 GM OSS je nejlehčí ve své třídě, s vynikajícím výkonem automatického ostření, inovativním optickým designem a výjimečnou kvalitou obrazu. Tak to píše Sony a není důvodu tomu nevěřit. Čtyřstovka se světelností F2.8 je mimořádné dílo, určené zejména fotografům sportovních akcí, zvířat v přírodě a také událostí, kde se fotograf nedostane dostatečně blízko k objektu fotografování. S plnoformátovými fotoaparáty Sony α9, α7R III a dalšími je to fakt super soupravička.

Objektiv je vyroben z hořčíkové slitiny a nějaký ten šrám by mu neměl vadit. Hlavně v přírodě se bude hodit odolnost vůči prachu, vlhkosti a potažení předního členu ochrannou florovou vrstvou, která odolá nečistotám. Optické elementy jsou sestaveny tak, aby těžiště bylo blíž fotoaparátu. To má u takového skla docela význam.

Objektiv má dva nově vyvinuté vysokorychlostní lineární motory XD (extrémně dynamické), které dosahují pětinásobné zlepšení sledování pohyblivých předmětů. Tyto motory jsou podporovány novými algoritmy pohybu.

Hlavní specifikace

Primárně určen pro

35 mm FF

Ohnisková vzdálenost

400 mm

Stabilizace obrazu

Ano

Bajonet

Sony FE

Clona

F2.8 až F22

Počet lamel clony

11

Prvky

23

Skupiny

17

Speciální prvky / povlaky

1 fluorit a 3 ED prvky, Nano AR a fluorové povlaky

Minimální ostřící vzdálenost

2,70 m 

Maximální zvětšení

0,16 ×

Autofokus

Ano

Typ motoru

2x Lineární

Manuál

Ano

Metoda zaostření

Vnitřní

Měřítko vzdálenosti

Ano

DoF stupnice

Ne

Omezovač

Ano

Hmotnost

2895 g 

Průměr

158 mm 

Délka

359 mm 

Materiály

Slitina hořčíku

Těsnění

Ano

Barva

Bílý

Filtr

40,5 mm

Poznámky filtru

Filtry pro zavádění

Sluneční clona

Ano

Kód produktu Hood

ALC-SH155

Stativový kroužek

Ano

Je to fakt mimořádný výrobek a i jeho cena je mimořádná, aniž bych to tentokrát myslel pejorativně. Za 12 000 $ se dá koupit nové podprůměrné auto nebo tento skvost mezi objektivy. Stejné parametry mají i objektivy Canon a Nikon. Když vidíme zrcadlovky Canon a Nikon na vrcholných sportovních a společenských akcích, je to i proto, že mají objektiv této třídy. Teď už tam uvidíme i bezzrcadlovky Sony.