Úvodní stránka » Aktuality » Novinky od Canonu: EOS 77D, EOS 800D, EOS M6

Novinky od Canonu: EOS 77D, EOS 800D, EOS M6   

Dnes představila společnost Canon dvojici nových zrcadlovek, nový setový objektiv, systémový kompakt a externí elektronický hledáček.

Zrcadlovka Canon EOS 77D

Tato zrcadlovka je umístěna mezi EOS 80D a EOS 800D, tedy náleží údajně k vyšší střední třídě se snímačem velikosti APS-C, ale vzhledem k hledáčku (95% pokrytí a 0,82× zvětšení) to slovo vyšší nesedí. Základem je CMOS snímač velikosti APS-C (dual pixel) s rozlišením 24,2 megapixelů a obrazový procesor DIGIC 7. Fázové automatické zaostřování má 45 křížových bodů s citlivostí -3EV. Video má rozlišení Full HD při snímkovací frekvenci 60p a režimu HDR Movie Shooting, automatické zaostřování s duálními pixely senzoru a pětiosý digitální stabilizátor obrazu videa. Sekvenční snímání zvládne rychlost 6 fps. Přístroj je vybaven měřícím snímačem RGB+IR na dokonalé změření expozice. Třípalcový displej je vyklápěcí a dotykový. Wi-Fi konektivita, NFC a Bluetooth je dnes už povinnost. Nový setový objektiv EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM disponuje 4krokovým stabilizátorem obrazu,  sedmilampová clona se sedmi lamelami a tichý pohon STM. Cena této zrcadlovky je stanovena na 899 $.  

Zrcadlovka Canon EOS 800D

Vstupní třídu se snímačem APS-C reprezentuje tato zrcadlovka. Oproti předchozímu typu nemá stavový displej a některé ovládací prvky. Ostatní specifikace jsou identické. Cena bude 749 $ .

Systémový kompakt Canon EOS M6

Je to trochu záhadné, ale nový EOS M6 by měl nahradit entry-level EOS M3 a zároveň neohrožovat EOS M5. Novinka M6 má totožné s M5 téměř vše. Snímač CMOS 24MP APS-C Dual Pixel, AF, procesor DIGIC 7, 49 ostřících bodů, video 1080 / 60p, Wi-Fi, NFC a Bluetooth. M5 má navíc vestavěný hledáček a větší displej. Canon také oznámil nový externí elektronický hledáček (EVF-DC2) pro ​​M6, který se nasazuje do sáněk blesku. Tento hledáček stojí 249 $. Nový Canon EOS M6 je za 779 $, což je o 200 $ méně než M5. Tedy kdo nechce hledáček, zaplatí méně a kdo chce hledáček, zaplatí o 49 $ víc, než jasně lepší typ M5 s hledáčkem. Po uvedení bezzrcadlovky Canon M5 jsem zde psal: „Nový Canon EOS M5 to bude mít těžké, ale je na dobré cestě.“ Canon EOS M6 měl být jeho nástupcem nebo dokonce bezzrcadkovkou se snímačem full-frame, což zmiňuji zde. Doufejme, že nový systémový kompakt EOS M6 je jakousi divnou odbočkou v této řadě. Bez hledáčku je o něco málo skladnější, ale obětovat hledáček je moc velká cena.  

Nové fotoaparáty Canon jsou jaksi nezařaditelné. Je jasné, že Canon chtěl implementovat nový snímač CMOS 24,2MP APS-C Dual Pixel a procesor DIGIC 7 do všech tříd svých zrcadlovek. Ta divná šaráda s EOS M6 je podle mě zbytečná. Znovu se musím divit, proč Canon tak očividně preferuje své DSLR na úkor CSC, které mají velký vývojový i prodejní potenciál.