Úvodní stránka » Aktuality » Nová zrcadlovka Nikon D5600

Nová zrcadlovka Nikon D5600

Dnes představená zrcadlovka Nikon D5600 navazuje na 1 a 3/4 roku starý model D5500. Žádné dramatické změny se nekonají, ale malé evoluční procesy ano. Jedná se o vynikající vstupní fotoaparát mezi zrcadlovky, ale i spolehlivý přístroj pro rodinné fotografování nebo cestování.

Hlavní změnou oproti modelu D5500 je technologie SnapBridge, která kombinuje Wi-Fi, NFC a Bluetooth a umožňuje jednoduché propojení fotoaparátu s tabletem nebo  smartphonem pro posílání dat. Můžete se těšit na dálkové ovládání přístroje a automatické odesílání snímku. Další novinkou je časosběrné snímání s možností vytvoření videosekvencí a některé kosmetické změny v ovládání přístroje. Ostatní zásadní parametry: snímač, procesor, autofokus, displej, hledáček, provozní rychlosti, tělo, jsou shodné s předchozím modelem. Mně se líbí, že snímač velikosti APS-C  opět nemá low-pass filtr, což znamená větší ostrost a jen tak nějaký výrobce si to nedovolí kvůli moaré efektu.   

Úspěšný model D5500 dostal malé vylepšení, ale hlavně se ocitnul jako D5600 na prvních stránkách coby novinka. Předpokládám, že cena bude o několik stokorun vyšší než D5500 včetně setů. Před vánočními svátky chytré. Ještě chytřejší bude, když si koupíte starší model D5500. Bezpochyby jeho cena poletí dolů.