Úvodní stránka » Aktuality » Nová vlajková loď od Nikonu oficiálně

Nová vlajková loď od Nikonu oficiálně

Nikon oznámil vývoj nové zrcadlovky nejvyšší třídy Nikon D5. Šuškalo se o tom dlouho, ale teď je zpráva oficiální. Přesné, elegantní znění je:

Amsterdam, Nizozemsko, 18. listopadu 2015: Společnost Nikon Corporation s potěšením oznamuje vývoj digitální jednooké zrcadlovky D5, která představuje další generaci profesionálních fotoaparátů Nikon formátu FX.

Vyvíjeno je rovněž nové bezdrátové síťové rozhraní WT-6 a blesk SB-5000, který bude tvořit špičku nabídky blesků Nikon.

Kombinací nabídky tohoto profesionálního fotoaparátu nové generace s ještě vyšší úrovní výkonnosti, nového pokročilého příslušenství a bohaté řady existujících objektivů NIKKOR společnost Nikon dále rozšiřuje možnosti práce s obrazem.
* Podrobnosti včetně data uvedení a doporučené prodejní ceny tohoto výrobku doposud nebyly určeny.

Elegantní bude jistě i cena. Dnešní nejvyšší model D4s stojí 150 000 Kč. Občas se do ceny navážím, ale tady to dělat nebudu. Jedná se totiž o ultimativní přístroj s dechberoucími technickými parametry. Jistě si D5 pořídí ten, komu vydělá peníze nebo ten, kdo peníze moc nepočítá.

Spekuluje se o parametrech:

Snímač                                  plnoformátový 20 Mpx

ISO                                        102 400 (D4 má 25 600)

Ostřící body                         173 (D4 má 51)

Sekvenční snímání              15 sn/s (D4 má 11)

Video                                    4K

Tak co říkáte, jdeme do něj. Ale vážně, toto je jediná cesta, jak odolávat technologiím od Sony, které předvádí ve své bezzrcadlovce 7R II. Mimochodem je pravděpodobné, že snímač Nikonu D5 bude Sony. To je jako kdyby Němci za války prodávali zbraně Rusům.

Já si myslím, že je pro nás fotografy dobře, že v Nikonu D5 je nastaven nový etalon nejvyšších, profesionálních fotoaparátů. „Staré“ technologie budou pro nás levnější. Boj se nyní odehrává mezi Nikonem a Sony. Canon se svým EOS 1D C za 230 000 Kč, respektive 1D X za 155 000 Kč bude třetí, pokud něco nepodnikne. Fundamentální parametry těchto Canonů jsou: nativní ISO 51 200, 12s/sec., 61 ostřících bodů.

Pro nás zákazníky je potěšitelné, že konkurence je ostrá. Přináší nám to nové technologie a lepší ceny. Bravo Nikon, Sony a doufám i Canon.