Úvodní stránka » Aktuality » Nikon hodil své prémiové kompakty přes palubu

Nikon hodil své prémiové kompakty přes palubu

Před necelým rokem byly uvedeny na trh tři nové prémiové kompakty s jednopalcový BSI-CMOS snímačem - fotoaparáty Nikon DL. Psal jsem o tom zde. Od té doby se ovšem nedostaly na trh, což je dost neobvyklé. Nyní společnost Nikon oficiálně ohlásila zrušení této řady.

Tady je oficiální zpráva. Tokyo, 13. února 2017: Společnost Nikon dnes ohlásila, že neuvede na trh dlouho očekávané prémiové kompakty série DL, fotoaparáty DL18–50 f/1.8–2.8, DL24–85 f/1.8–2.8 a DL24–500 f/2.8–5.6.

Zahájení prodeje bylo plánováno na červen 2016. Nicméně po identifikaci problémů s integrovaným obvodem pro zpracování obrazu bylo uvedení všech tří fotoaparátů odloženo na neurčito.

Od té doby všichni zúčastnění intenzivně pracovali na vývoji takových produktů, se kterými budou zákazníci maximálně spokojeni. Nakonec došlo k rozhodnutí prodej fotoaparátů série DL zrušit úplně kvůli obavám, že by nebyly dostatečně profitabilní s ohledem na nárůst nákladů spojených s vývojem a předpokládané prodeje na zpomalujícím se trhu.

Omlouváme se všem zákazníkům, především těm, kteří na tyto produkty čekali, rovněž i prodejcům a dalším partnerům, kterých se toto rozhodnutí obchodně dotkne, za jakékoliv nepříjemnosti, které jim tímto rozhodnutím způsobíme.

Jak to dešifrovat? Myslím, že podstatné je toto sdělení: „Že by nebyly dostatečně profitabilní s ohledem na nárůst nákladů spojených s vývojem a předpokládané prodeje na zpomalujícím se trhu.“ Před rokem jsem napsal: „Pozdě, ale přece. Je s podivem, že renomovaná značka přichází už na etablovaný trh.“ Dnes bych k tomu doplnil: Už bylo pozdě!