Úvodní stránka » Home » Na zrcadlovky útočí tentokrát Epson

Na zrcadlovky útočí tentokrát Epson

Do souboje o trh fotoaparátů mezi zrcadlovkami (DSLR) a systémovými kompakty (CSC) se nečekaně zapojil Epson, a to na straně systémových kompaktů. Protože díky telefonům je třída kompaktů (zatím low-endových) mrtvá, bude právě tento souboj klíčový.

Elektronické hledáčky CSC fotoaparátů jsou už dnes větší než mají DSLR, ale u kvality zobrazení fotografické scény je to sporné. Mnozí fotografové preferují pohled do hledáčku zrcadlovky. Hledáčky bezzrcadlovek se za poslední rok neskutečně zlepšily, ale stále jsou jediným, poněkud neuralgickým bodem CSC technologie (otázkou je, zda zrcadlovkáři někdy nakoukli do hledáčku špičkové CSC). Právě do výroby hledáčků bezzrcadlovek nyní vstupuje Epson svým 4,2megovým displejem pro elektronický hledáček (EVF). To je o 1.87x více pixelů než u stávajících nejlepších EVF hledáčků. Také barevný gamut je vyšší o 30% a údajně je rychlejší i obnovovací frekvence.  

Je zřejmé, že výše zmíněný displej zásadním způsobem zlepší elektronické hledáčky high-endových systémových kompaktů. Zatím je Epson bude dodávat pro Leicu SL. Tento převratný displej Epson nevyrábí v nějakém poloprovozu, ale už je v sériové výrobě. Proto se dá očekávat jeho nasazení v celé řadě CSC fotoaparátů. Nechci vypadat jako bijec zrcadlovek (sám vlastním DSLR Canon), ale je to další hřebíček do jejich rakve. O koncepcích CSC a DSLR jsem psal zde.