Úvodní stránka » Home » Mladé slečny a chlapci na Elite Model Look v Teplicích

Mladé slečny a chlapci na Elite Model Look v Teplicích

Casting prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look přilákal do Galerie v Teplicích ve čtvrtek 11. 4. 2019 přibližně dvě stovky dívek a chlapců. Věk 13 až 21 let a výška nad 170 cm u dívek a 15 až 23 let při výšce nad 183 cm pro chlapce byla podmínkou, ale pořadatel nezklamal ani uchazečky a uchazeče mimo tyto limity. Každý si odnesl dárek od značek Schwarzkopf, časopis Elle a vylosovaní ještě něco navíc.

Přesně tak začínaly takové hvězdy jako Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista, Petra Němcová, Lary Stone, Alessandry Ambrosio i naše topmodelky Jana Tvrdíková nebo Denisa Dvořáková. Posledně jmenovaná je ambasadorkou soutěže a casting v Teplicích uváděla.

Pro reportáž z castingu jsem použil dva zoom objektivy s ohniskovými vzdálenostmi 24 až 70 mm a 70 až 200 mm. Při reportážní práci mám v oblibě širokoúhlejší ohniska. V tomto případě jsem pro některé snímky použil i delší ohnisko s menším úhlem záběru proto, že se dal lépe vypíchnout detail s malou hloubkou. Druhým a v tomto případě podstatnějším efektem dlouhého ohniska byla skutečnost, že jsem byl s velkým foťákem dál od velmi mladých a fotografování nepřivyklých lidí a oni se pak tvářili trochu méně vyplašeně.

Co se týká expozice, tak bylo dost světla na fotografie s hodnotou ISO 800 až 1600 při cloně do F5,6 a expozičním času 1/180 sec. V některých situacích jsem použil blesk s velkou korekcí výkonu - 1 1/2EV na lehké projasnění stínů při plné účasti přirozeného světla, které bylo k dispozici. Níže je několik ukázek z celé fotoreportáže.