Úvodní stránka » Home » Kalendář Pirelli 2017 - přirozená krása

Kalendář Pirelli 2017 - přirozená krása

Napjatě očekávaný kalendář Pirelli 2017 nese pořadové číslo 44. Už potřetí byl přizván k realizaci kalendáře německý fotograf Peter Lindbergh. V kalendáři je 40 snímků, na kterých pózuje 14 významných hereček z celého světa. Některé portréty jsou z prostředí studia, jiné z města nebo přírody. Jedno však mají společné: neretušovanou a přirozenou krásu těla i duše. Uma Thurman, Nicole Kidman, Julianne Moore, Helen Mirren a ostatní herečky jsou na fotografiích s neuspořádanými vlasy, s neskrývanými vráskami či dekou přes ramena nebo v roláku. Výrazy žen jsou přirozené, plné životních zkušeností a emocí.

To ostře kontrastuje s minulými ročníky prestižního kalendáře, kde byly modelky a všemu dominoval „teror dokonalosti a mládí“.

Helen Mirren na tiskové konferenci poznamenala, že Petr řekl, ať jde všechen make-up pryč a hodil na ní chlupatou deku. Nicol Kidman zase líčila, jak byla překvapena, když si na place při focení s Lindberghem povídala a po chvilce ledabylého mačkání jí řekl: „OK, máme hotovo.“ Myslela, že je to příprava na fotografování. Stejně jako ostatní herečky, Jessica Chastain, Penelope Cruz, Rooney Mara, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright a Zhang Ziyi, kvitovaly tento styl práce fotografa.

Možná už bylo dost čtrnáctiletých manekýnek. Možná už bylo dost odstraňování všech nesouměrností ve Photoshopu. Možná už bylo dost aranžování scén i v soutěži World Press Photo. Možná už budou požadovat zákazníci na prvních stránkách žurnálů autentické fotografie a emoce místo „mrtvých“ těl (to mám na mysli „mrtvé“ modelky i mrtvé ve válkách). Kalendář Pirelli 2017 jde příkladem.