Úvodní stránka » Jak fotografujeme » Jak jsem fotil na castingu Elite Model Look

Jak jsem fotil na castingu Elite Model Look

Včera jsem dělal fotoreportáž z castingu Schwarzkopf Elite Model Look, který se koná každý rok v Teplicích. Už vím, jak vše probíhá a na co se mám soustředit. Můžu to zobecnit tvrzením, že pro fotografa je velkou výhodou, když zná organizaci jakékoliv akce (například svatby) a může být v pravou dobu na správném místě. Pokud to nezná, musí se alespoň informovat.

Na castingu prestižní modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look začínaly takové hvězdy jako Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista, Petra Němcová, Lary Stone nebo Alessandry Ambrosio. Najdeme tady i výraznou českou stopu. Světovými vítězkami se staly už zmíněná Petra Němcová, Linda Vojtová a Denisa Dvořáková. Poslední dobou je zastoupení českých dívek ještě výraznější. V roce 2016 vyhrála světové finále tehdy patnáctiletá, 178 cm vysoká Jana Tvrdíková. Elite Model Look 2014 vyhrála Barbora Podzimková a o rok před tím Eva Klímková. Do této největší modelingové soutěže na světě se každým rokem přihlásí statisíce zájemců z více než 40 zemí světa. Na Elite Model Look nejde úplně o klasickou krásu jako na soutěžích Miss, ale spíš o zajímavý vzhled a tvář, kterou si lze snadno zapamatovat. Samozřejmostí je správná váha a výška.

Fotografická reportáž je autorské obrazové svědectví se zajímavým obsahem podané originální formou. Níže jsem vybral snímky se zaměřením spíš na detail, které mám nejradši. Reportážní portrét je momentkou, kdy fotograf nemá možnost nijak stylizovat portrétovaného a snaží zachytit zejména jeho výraz. Protože sleduji Elite Model Look, dovolím si tipovat, že první tři slečny na fotografiích mají šanci na postup.