Úvodní stránka » Home » iPhone SE - novinka se „starým“ fotoaparátem

iPhone SE - novinka se „starým“ fotoaparátem

Tři dny po představení nového Samsungu Galaxy S7, přišel Apple se svým novým iPhone SE. Novinky od firmy Apple vždycky aspirovaly na nejlepší fotoaparát mezi telefony. Porovnání fotoaparátů horkých novinek dvou gigantů vyznělo příznivěji pro Samsung.

Výrobce Apple uvedl svůj iPhone SE sloganem: „Vyrostl. A zůstal malý“. Tím chce zdůraznit, že je malý jako 5s a výkonný jako 6s. V podstatě tomu tak je. Jenomže nový iPhone SE převzal fotoaparát komplet z vlajkové lodi iPhone 6s a ten je „starý“. To nestačí ne nejlepší fotoaparáty konkurentů, natož současného krále, fotoaparát Samsungu Galaxy S7 o kterém jsem referoval předevčírem zde.

Tím nechci říci, že fotoaparát iPhonu SE je špatný, naopak, ale není nejlepší, jak bychom očekávali od novinky Applu. Objektiv světelnosti f/2.2 a velikost pixelů 1,22 µm dnes už nestačí. Také rychlé ostření přes Dual Pixel je velkou devizou konkurence. Na podzim očekáváme iPhone 7, který se musí ucházet o nejlepší fotoaparát. Zda se mu to povede, uvidíme. Konkurence nespí a Samsung, Microsoft, Sony, Lg jsou velkými hráči.

Tady je názorné srovnání fotografií z Galaxy S7 Edgea iPhone 6S Plus(na levé straně po tažení myší je Galyxy a na pravé iPhone).