Úvodní stránka » Aktuality » Inovace posouvá nové objektivy Tamron SP mezi nejlepší

Inovace posouvá nové objektivy Tamron SP mezi nejlepší

Inovace posouvá nové objektivy Tamron SP mezi nejlepší

Výkonný ředitel známého výrobce optiky oznámil novou řadu objektivů SP s nekompromisními vlastnostmi založenými na nejnovějších poznatcích v oboru. Prvními zástupci nové řady jsou Tamron SP 35/1.8 Di VC USD a SP 45mm F/1.8 Di VC USD. Jedná se o pevné, stabilizované objektivy s vysokou světelností určené primárně pro full frame snímače, samozřejmě použitelné i na APS-C. Mají strohý, elegantní design s kovovým tubusem.

Objektiv SP 35mm F/1.8 Di VC USD se skládá z 10 členů v 9 skupinách zahrnující 2 lisované skleněné asférické členy, 1 LD sklo (Low Dispersion) a 1 XLD sklo (eXtra Low Dispersion). Při minimální zaostřovací vzdálenosti 20 cm je poměr zvětšení 1:2.5 (tedy 0.4x). To je nejlepší hodnota ve své třídě. Kvalita obrazu je prý vynikající v celém rozsahu vzdáleností. Clona je devítilamelová a udržuje téměř kruhový tvar. Vysokorychlostní AF obstarává ultrazvukový USD motor.

Povrchové úpravy optických členů zaručují maximální propustnost světla a snižují odlesky na minimum. Fluorová povrchová úprava povrchu předního členu odpuzuje vodu a olej. Celý objektiv je odolný proti vlhkosti.  

Konstrukce objektivu Tamron SP 45mm F/1.8 Di VC USD se skládá z 10 členů v 8 skupinách zahrnující 2 lisované skleněné asférické členy a 1 LD člen. Minimální zaostřovací vzdálenost 29 cm při poměru zvětšení 1:3.4 (0,3x). Dále platí totéž jako u SP 35mm.  

 

Uvedené objektivy i celá nová řada budou jistě patřit mezi TOP produkty (zatím pro Canon, Nikon, Sony). Rozhodující bude cena. Jsem velmi zvědavý, kam ji Tamron posadí. Canon, Nikon a Sony mají své standardní pětatřicítky a padesátky 1.8 za slušnou cenu a drahé 1.4. Ale pozor! Je tady vynikající Sigma Art a to je silná káva (35/1.4 za 21 000). Osobně si myslím, že výrobci fotoaparátů musí něco změnit (cenu). Sigma i Tamron jsou moc dobří a my zákazníci tleskáme. Ceny objektivů nebyly stanoveny, prodej začne v průběhu října. Těším se na základní zoomy.