Úvodní stránka » Home » Humans of North Bohemia

Humans of North Bohemia

Na webu Foto mánie přibyla v horní liště vpravo záložka Humans of North Bohemia. Přes ní se dostanete na stejnojmenné stránky. Tento projekt jsem měl už nějakou dobu v hlavě a teď se mi ho podařilo uskutečnit. Je to jednoduchý, srozumitelný koncept, který může být dobře přizpůsobený světu sociálních médií. O co se jedná? Uveřejňuji snímky lidí, které potkávám v severních Čechách, doplněné o texty s jejich příběhem, myšlenkami a názory. Velmi mi záleží na nezávislosti a autentičnosti jednotlivých příspěvků, proto jsou stránky mým vlastnictvím a rozhoduji o jejich podobě.   

Viděl jsem blog Humans of New York, který mi byl inspirací, ale Teplice, kde bydlím, jsou na to malé město. Teplice leží uprostřed unikátní linie rázovitých, typicky severočeských měst: Chomutov – Most – Teplice – Ústí nad Labem – Děčín, která jsou od sebe vzdálená přibližně 20 km. Tady to dobře znám a to bude platforma pro Humans of North Bohemia s podtitulkem Portréty lidí ze severočeských ulic. Včera 17. října 2016 jsem to spustil na www.humansofnorthbohemia.cz a dnes vyšel v severočeských denících celostránkový rozhovor se mnou na toto téma. Deník je partnerem projektu. Plánuji ještě i anglický překlad, ať to jde do světa a z dnešních min. dvou příspěvků týdně příspěvků pět. 

Mým cílem je prezentovat portréty všech skupin lidí z uvedených severočeských měst a pokusit se poněkud odanonimizovat tento veřejný prostor. Každý člověk je něčím zajímavý a má svůj příběh.