Úvodní stránka » Úvahy » Fujifilm v MeetFactory

Fujifilm v MeetFactory

Zástupci Fujifilm ČR včera pořádali akci k příležitosti uvedení nového fotoaparátu X-Pro2 a jako poděkování všem lidem, kteří si během pěti let od uvedení X série pořídili tyto fotoaparáty. Místem setkání byla pražská MeetFactory, která se prezentuje jako prostor pro živé umění, což sedělo k značce Fujifilm.

V příjemné, uvolněné atmosféře prezentovali nové produkty představené 15. 1. 2016. Byly jimi fotoaparáty X-Pro2, X70, XE2S a objektiv XF100-400mm. O těchto novinkách jsem vás informoval.

Zajímavé bylo také povídání s fotografem Davidem Gaberlem, který dokumentoval život v ulicích světlových velkoměst. Je to street fotograf tělem i duší a taky zajímavý týpek. Vyznává nenápadný styl práce s fotoaparátem, k čemuž je relativně malý a tichý Fujifilm ideální. Jeho hry se světlem a barvami jsou pozoruhodné. Také jsem se podíval na výstavu několika street fotografů.

Ještě krátce k hlavní hvězdě dne (i večera), fotoaparátu Fujifilm X-Pro2, který jsem si mohl podrobně vyzkoušet. Je to špičkový APS-C mirrorless a v kombinaci s objektivy Fujinon se stává téměř ideálním nástrojem pro živou fotografii. Nový snímač a procesor jsou znát na kvalitě fotografií a rychlosti jejich pořízení. Fascinovalo mě 273 zaostřovacích bodů a možnosti jejich nastavení včetně ovládání joystickem. Výhradu jsem měl k voliči ISO. Ten je kombinovaný s ovladačem času a používá se vytažením kovového prstence a pootočením na požadovanou hodnotu. Asi se na to dá zvyknout, ale s fotoaparátem u oka bych v tom měl chaos. Jinak je ergonomie utěsněného, hořčíkového těla příkladná. Na rozdíl od zrcadlovky, jsem si s fotoaparátem Fujifilm X-Pro2 připadal jako Henri Cartier-Bresson s Leicou.