Úvodní stránka » Home » Fujifilm uvedl nový telekonvertor Fujinon XF2X TC WR

Fujifilm uvedl nový telekonvertor Fujinon XF2X TC WR

Fujifilm zařadil do své nabídky vedle telekonvertoru Fujinon XF 1,4X nový Fujinon XF 2X WR, který dvojnásobně prodlouží ohniskovou vzdálenost objektivu. Je určen pro CSC fotoaparáty Fujifilm řady X.  

Telekonvertor je optické zařízení, které se vkládá mezi tělo a objektiv fotoaparátu. Umožňuje prodloužit ohniskovou vzdálenost objektivu s relativně malými náklady. Daní za to je ztráta světelnosti a zhoršení kresby. U tohoto nového telekonvertoru výrobce slibuje minimalizované dopady na kvalitu kresby optické soustavy.

Telekonvertor Fujinon XF2X TC WR má 9 optických členů v 5 skupinách a snižuje světelnost soustavy o 2 EV. Je odolný vůči nepříznivému počasí a prachu. Rozměry jsou: Průměr 58 mm, délka 30,2 mm, hmotnost 170 gramů. Konvertor zachovává funkce autofokusu i optické stabilizace a kompatibilita je zaručena s objektivy Fujinon XF 50-100 F2.8 R LM OIS WR a XF 100-400 mm F4.5 až 5.6 R LM OIS WR po updatu firmwaru. Nejdelší ohnisko druhého objektivu se uvádí 1219 mm (prodlužovací faktor u APS-C plus konvertor). Otázkou je, jak bude probíhat ostření u objektivu 100-400 mm, který ostří na kontrast, s konvertorem při nejnižší cloně F11 na dlouhém ohnisku. Tady je testík předprodukčního vzorku, který dělal kolega Michal Krause. Fujinon XF2X TC WR bude k prodeji v červnu. Už nyní ho nabízí B&H za $ 449  nebo € 400.10 na předobjednávku.